Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

До харківського екопарку повернувся пелікан, який уцілів під час війни

Фото: Олександр Фельдман
Птах прибився до людей далеко від дому.

Із початку війни в екопарку загинули 52 пелікани.

Птахи отримали смертельні поранення через удари, завдані росіянами по екопарку. Трьох пеліканів удалося врятувати. Днями до екопарку повернувся ще один пелікан, який уцілів під час війни. Він опинився у Лебединській громаді Сумської області, де його прихистили. За ним доглядали люди й потім передали до екопарку. Про це повідомив власник екопарку Олександр Фельдман.

"Із 56 птахів нам удалося врятувати лише трьох. Але днями до нас повернувся наш четвертий вцілілий пелікан. Йому вдалося врятуватися, він прибився до людей далеко від дому. І люди в Лебединський громаді його прихистили, годували, доглядали його. А потім знайшли нас і передали птаха. Наш відважний пелікан повернувся додому", — розповів Фельдман.

Олександр Фельдман обіцяє, що в екопарку поселяться стільки пеліканів, скільки було до війни. Мешканців Лебединської громади чекатимуть у відродженому екопарку.

пе
Фото: Олександр Фельдман

Нагадаємо, протягом березня 2022 року російські війська обстрілювали екопарк. Тільки у квітні співробітники змогли розпочати евакуацію. Частину тварин вивезли до зоопарків Дніпра та Одеси, частину вдалося евакуювати за кордон. Приматів зміг прийняти Харківський зоопарк. Багато тварин загинули, зокрема потомство білих тигрів, пантер, ягуарів. Через війну зруйновано 80% будівель екопарку.

Як писав KHARKIV Today, у листопаді 2022 року Олександр Фельдман заявив, що планує відновити екопарк. Наприкінці січня до харківського екопарку почали повертати тварин, які перебували в евакуації. Також там почалися відновлювальні роботи й розмінування. З екопарку вивозили сміття, у тому числі залишки розбитих вольєрів. Проводити роботи допомагали волонтери. Навесні 2023 року планувався початок робіт з відновлення екопарку. 

Мешканців Харкова закликають не відвідувати цієї весни екопарк. Територію екопарку замінували російські окупанти, там небезпечно.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.