Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Дітям полеглих захисників із Харківщини надаватимуть грошову допомогу

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Облрада ухвалила два рішення щодо родин загиблих на війні захисників.

Дітям полеглих військових щомісяця виплачуватимуть по 8000 гривень, також родинам допомагатимуть оплачувати житлово-комунальні послуги.

У середу 10 квітня на позачерговій сесії Харківської обласної ради ухвалили рішення про надання щомісячної адресної грошової допомоги у розмірі 8000 гривень дітям загиблих (померлих) військових. Надання відповідної допомоги передбачає "Програма підтримки захисників і захисниць України та членів їхніх сімей в Харківській області на 2024 – 2028 роки". Виплачувати гроші будуть з місяця подання заяви. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

"Маємо всебічно підтримувати родини полеглих воїнів, які з перших днів повномасштабного вторгнення боронили Харківщину та запобігли подальшому просуванню російських окупантів, повній окупації області", — сказав начальник ХОВА Олег Синєгубов.

Для того, щоб отримати допомогу, потрібно звернутися до виконавчого органу сільської, селищної, міської рад або структурних підрозділів із питань соціального захисту населення за місцем реєстрації на момент смерті загиблого (померлого) військового та подати заяву. До неї треба додати засвідчені копії документів:

  • заяви законного представника дитини або дитини, яка досягла 14 років,
  • паспорта громадянина України,
  • свідоцтва про народження дитини,
  • посвідчення члена родини загиблого військового,
  • рішення органу опіки та піклування,
  • довідки про відкриття поточного рахунку у банку.

Ще одним рішенням надали грошову допомогу родинам загиблих (померлих) захисників і захисниць для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг. На сесії затвердили "Порядок використання коштів обласного бюджету на виплату щомісячної адресної грошової допомоги для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, які зареєстровані та фактично проживають у Харківській області, крім міста Харків".

Це буде щомісячна допомога. Її будуть надавати тим родинам, які знаходяться на обліку в органах Пенсійного фонду як отримувачі пільги. Виплачуватимуть гроші також із місяця подання заяви.

"Згідно з рішенням, розмір грошової допомоги відповідатиме розміру пільги, наданої відповідно до положень Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" — до 50% (але не більше ніж 100% з урахуванням виплат з державного бюджету) плати за користування житлом та комунальними послугами", — пояснили у ХОВА.

Як писав KHARKIV Today, у лютому Харківська облрада вирішила виплачувати фінансову допомогу звільненим із полону захисникам з Харківщини. Їм надаватимуть по 50 000 гривень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.