Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Діти не ходять у садочок: дитсадки і школи продовжують укладати договори про постачання газу

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today.

Школи, лікарні та дитячі садки Харківської області продовжують укладати договори з НАК "Нафтогаз України". До підписання повного комплекту документів вони не можуть отримати ліміти газу.

За інформацією Харківської облдержадміністрації, до 21 жовтня в області працюють 60% котелень, підключені до теплоносія 76% житлових будинків. Показники підключення об'єктів соціальної сфери нижчі.

"З централізованим опаленням 68,1% дошкільних, 53,4% навчальних і 58% лікарняних закладів", — повідомив директор департаменту ЖКГ ХОДА Сергій Магдисюк.

Так, у Слобожанській селищній раді (колишній Зміївський, укрупнений Чугуївський район) залишаються без тепла дві школи і дитячий садок у селі Шелудьківка. Вони знаходяться у стадії перемовин з постачальником газу.

"Зараз ми працюємо над складанням договору з "Нафтогаз Трейдинг". До певної міри це нові для нас документи. Сподіваємося, що протягом десяти днів повністю завершимо процес підписання договору з цією компанією. Наша стурбованість, чи впорається "Нафтогаз Трейдинг", адже цій компанії потрібно укласти договори з сотнями бюджетних організацій по всій Україні", — повідомив начальник відділу освіти селищної ради Костянтин Руденко.

У школах відсутність тепла не критична: діти пішли на дострокові осінні канікули з 18 жовтня. У дитячих садках температура опустилася до 10-13 градусів, багато батьків залишили дітей вдома.

"Температура опустилася у перші дні жовтня. До кінця вересня ходили всі чотири групи, але зараз батьки намагаються залишити дітей вдома. Приводять 10-20 чоловік, і тільки до обіду. Сподіваємося, що до 25 жовтня буде підписано всі документи, і садочок почне працювати у звичному режимі", — розповіли KHARKIV Today в дитсадку.

Це сталося через те, що всім бюджетним організаціям, у яких були укладені договори не з національним регулятором, довелося переоформляти договори, щоб купувати газ за "замороженою" ціною. Решта компаній продають газ за ринковою вартістю.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.