Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Депутатці з Ізюмщини та антимайданівцю оголосили підозри за роботу на ФСБ

Сергій Моісеєв. Фото: ХАЦ
Моісеєв приїздив в окуповану Балаклію.

Підозри отримали Сергій Моісеєв та Любов Ткачова.

Служба безпеки України заочно оголосила підозру у державній зраді уродженцю села Малинівка (Чугуївський район) Сергію Моісеєву. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Офіс генерального прокурора України.

Прізвище, ім'я та по-батькові підозрюваного повністю співпадають із ініціалами одного з лідерів Антимайдану у Харкові у 2014 році, учасника так званої "русской весны" та "харьковского сопротивления", керівника проросійської організації "Русь триединая" Сергія Моісеєва.

Підозру чоловікові сформували за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного часу) Кримінального кодексу України. Підозрюваному загрожує 15 років ув'язнення або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як пише ХАЦ, Моісеєв залишив Харків ще у 2014 році, зараз проживає в Москві. Минулого року часто з'являвся в окупованій Балаклій, стверджував, що "за його допомоги" загарбники призначили Сергія Агаркова, ще одного учасника харківського Антимайдану, на посаду так званого "першого заступника голови тимчасової цивільної адміністрації Балаклії". Потім Агарков був гауляйтером Борової.

х
Сергій Моісеєв і Сергій Агарков. Скрін: ХАЦ

Сергій Моісеєв є у базі "Миротворець". Там сказано, що він є організатором та координатором антиукраїнських акцій, багато років взаємодіє "із ключовими учасниками руйнування української державності". Зокрема, він взаємодіє з релігійними діячами, російськими політиками, прихильниками російської монархії. Крім того, на "Миротворці" наводять цитату Моісеєва, де зрадник розповідає про "свою Росію".

У тексті підозри зазначено, що у липні минулого року співробітники ФСБ залучили до співробітництва Сергія Моісеєва, харків'янина Павла Малевича, жителя Дніпропетровської області Володимира Крутікова, які з 2014 року мешкали в Росії, для підбору громадян України до агентурної мережі.

Згодом агентурна мережа почала розпочала роботу — збирала інформацію про розташування української армії на Донеччині та Харківщині, надалі передавала її Моісеєву. Загалом слідству відомо 19 епізодів передачі інформації від агентів до Моісеєва, здійснені з вересня 2022 по січень 2023 року. Крім того, встановлено, що після деяких переданих даних здійснювалися обстріли по місцях розташування Збройних сил України.

т
Любов Ткачова. Фото: ХАЦ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від символічного покарання до 12 років тюрми. Чому колаборанти на Харківщині отримують різні вироки?

Ще одна підозра у державній зраді — 34-річній депутатці Ізюмської районної ради від партії "Опозиційна платформа — За життя" Любові Володимирівні Ткачовій. Підозра їй оголошена прокурором Харківської області Олександром Фільчаковим. Ткачова допомагала російським окупантам видавати місцеву газету. Раніше Ткачова входила до складу харківської обласної організації "Ленінська комуністична спілка молоді України". До "ОПЗЖ" вона прийшла за допомогою Анатолія Фомічевського, який показав окупантам шлях до Ізюма.

"Ця організація знаходилася за однією адресою з облорганізацією Компартії. Ткачову з Компартії до ОПЗЖ перевів так званий "голова Ізюмського району" від окупантів Анатолій Фомічевський, який за даними СБУ, допоміг росіянам захопити Ізюм, показавши дорогу, яку вони не знали", — розповіли у ХАЦі.

т
Любов Ткачова. Фото: ХАЦ

Слідство встановило, що Ткачова на початку червня 2022 року створила щотижневе місцеве друковане видання "Изюмский телеграфъ", стала там головним редактором. Видання існувало щонайменше до середини серпня. Виходило тиражем 4000 екземплярів, раз на тиждень. У газеті виправдовували російську агресію та вихваляли окупаційну владу.

Наприкінці червня Ткачова створила Telegram-канал "Изюмский телеграфъ". У ньому публікували матеріали з газети та дописи з російською пропагандою.

У липня Ткачову помітили у прямому ефірі Russia today Стрим". Зрадниця виправдовувала й частково заберечувала збройну агресію Росії проти України.

Пізніше окупанти зробили Ткачову "исполняющей обязанности главы военной гражданской администрации Изюмского района по социальной сфере". Вона працювала на посаді з липня по вересень. 

"Серед її обов'язків було складання документів щодо підготовки до навчального процесу, розробка статутів навчальних закладів, їх реєстрація в органах окупаційної влади, а також підготовка до проведення незаконних референдумів на тимчасово окупованій території України", — розповіли у ХАЦі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.