Депутати Харківської облради попросили Верховну Раду зберегти санаторні школи
Депутати Харківської обласної ради просять не закривати санаторні школи. За статистикою, такі школи користуються попитом.
10 червня на п'ятій сесії Харківської обласної ради восьмого скликання депутати прийняли звернення до Верховної Ради та Кабінету міністрів України "Про збереження мережі санаторних шкіл".
"Ми, депутати Харківської обласної ради, висловлюємо категоричну незгоду про закриття санаторних шкіл, які зараз задовольняють потреби великої кількості дітей, і закликаємо Верховну Раду України і Кабінет міністрів України внести відповідні зміни до чинного законодавства з метою недопущення їх реорганізації або ліквідації", — сказано у зверненні.
Як пояснив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Роман Семенуха, сьогодні у Харківській області є шість таких шкіл, у яких навчаються близько 1400 учнів. Статистика показує, що попит на санаторні школи є — чим керувалися ініціатори відповідних змін до закону "Про повну загальну середню освіту", які передбачають їх ліквідацію, неясно.
"Хочу ознайомити вас із ситуацією, яка, як на мене, соціально небезпечна. Згідно з останньою редакцією закону "Про загальну середню освіту" та з внесеними змінами, фактично у другому півріччі 2022 року на нас очікує закриття, ліквідація або реорганізація (що те ж саме фактично) спеціалізованих або санаторних шкіл та інтернатів. Це дуже небезпечна історія, дуже складно зрозуміти логіку ініціаторів цього процесу, оскільки з будь-якими даними, які б ми не брали (а в Харківській області сьогодні діє шість таких спеціалізованих, санаторних шкіл та інтернатів), попит на ці послуги не зменшується. І ми зобов'язані з вами зробити все, щоб їх зберегти", — сказав Семенуха.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Павло Сушко виступив на захист харківської спеціальної школи
Заступник голови ХОДА зазначає: крім моралі, є інша проблема — фінансування. Якщо фінансування таких шкіл передадуть на баланс області, то бюджету це обійдеться у 55 мільйонів гривень.
"Ви прекрасно знаєте (сьогодні, зокрема, ми голосували за зміни до бюджету), що таке додаткові 55 мільйонів гривень. Але якщо навіть депутатський корпус підтримає і візьме на своє утримання всі шість таких закладів, то ми не зможемо далі у такому вигляді існувати, оскільки ми повинні погоджувати існування кожної такої школи з центральними органами виконавчої влади, з усіма наслідками, що випливають", — пояснив заступник голови ХОДА.
Рішення про звернення вже прийняли у Рівненській і Черкаській областях. Роман Семенуха висловив надію на те, що Верховна Рада і Кабінет міністрів почує звернення Харківської облради, оскільки це питання — "і про мораль, і про гроші".