Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Депутат Харківської облради попросив вибачення за російську мову

Фото: Facebook
Депутат фракції "ЄС" Олександр Дорошенко каже, що повинен був інакше реагувати на зауваження із залу.

Через кілька годин після закінчення позачергової сесії депутат Харківської облради з фракції "Європейська Солідарність" Олександр Дорошенко написав пост в Facebook.

Олександр Дорошенко пояснив свою поведінку в залі засідань хвилюванням через перший виступ. Депутат зізнався, що в побуті спілкується російською, але готовий виконувати закон про мову. Пост він написав українською.

"Вважаю за необхідне пояснити сьогоднішній інцидент, який стався зі мною на засіданні обласної ради. Я як депутат сумлінно готуюся до кожної сесії, до кожного засідання постійної комісії. Майже жодного з них я не пропустив як в цій каденції, так і в попередній. Сьогодні у своєму виступі я хотів наголосити на відсутності реальної підтримки агровиробників та фермерів. Кажу відверто — з трибуни я виступав вперше. Розхвилювався, тому виступав російською мовою і не зміг донести свою думку українською, хоча до того, виступаючи з місця, завжди доносив свою позицію українською. Хочу вибачитися за це перед громадою, а також перед своїми колегами по партії "Європейська Солідарність", — написав Дорошенко

Він визнав, що некоректно повівся після зауваження колег і повинен був перейти на українську мову в залі, однак не зробив цього і продовжив виступ російською. Відразу після сесії послідувала реакція керівництва фракції. Сьогодні обіцяли скликати збори, щоб прийняти рішення про подальшу долю Олександра Дорошенка.

На позачерговій сесії Харківської облради депутат з трибуни поставив запитання про департамент агропромислового розвитку російською мовою.

"Добрый день, коллеги! Дорошенко от партии "Европейская Солидарность". Ознакомился с отчетом о выполнении программы социально-экономического развития и возникло несколько вопросов и выводов. Прежде всего то, что касается агропромышленного комплекса, идет перечисление цифр. Фактически, это статистика, какое отношение к этому имеет агропромышленный комплекс, он фактически только собирает данные. В департаменте 43 человека, то есть, различные управления. То есть такое количество людей в департаменте и не надо? Может с этими статистическими данными справились 2-3 человека? Как мы знаем, лучше не мешать. Я думаю, что у нас агропромышленный комплекс и другие направления развивались бы лучше. Вопрос...", — нарікав Олександр Дорошенко. 

У цей час із залу почали доноситися крики: "на державній". На них депутат від "ЄС" відреагував словами: ""Я буду на том языке, на котором, как говорится, лучше и увереннее себя чувствую". Після цього з залу почав доноситися сміх, а Олександр Дорошенко продовжив свій виступ російською мовою.
 
"Возникает вопрос, фактически мы как пятилетки какие-то ставим. Это чем-то напоминает Советский Союз, может мы уйдем от этого и как-то более эффективно начнем? Вопрос — для чего департамент  в таком количестве? Это касается не только агропромышленного комплекса, такая ситуация по многим, это не только, статистические данные по растениеводству, по инвестициям. У меня вопрос, что делает агропромышленный комплекс, когда собирает данные?", — повідомив він. 

Голова Харківської обласної державної адміністрації Айна Тимчук запевнила депутатів — у структурі департаменту будуть зміни.

"Я розумію, що назріла необхідність зустрітися з депутатами і відповісти на питання, щоб сесія не перетворювалася в мої відповіді на ваші питання. З приводу департаменту АПК — у структурі будуть зміни і, я думаю, представлю їх до наступної сесії. Не буде департаменту, буде менший структурний підрозділ, управління або відділ. Дійсно, ви праві, великий такий підрозділ не потрібний. Відпрацюємо правильну форму", — пояснила Айна Тимчук.

Нагадаємо, 25 квітня 2019 року парламент прийняв закон про державну мову. Він вступив в силу з 16 січня 2021 року.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.