Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Депутат допомагав підробляти COVID-сертифікати жителям Харківської області

Фото: СБУ
Депутат райради також працює директором Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Купити фальшивий документ про вакцинацію пропонували за 2200 гривень. Група працювала півроку на чотири області, щомісяця її дохід становив понад 100 000 гривень.

Співробітники Служби безпеки України викрили групу з підробки COVID-сертифікатів та довідок про негативні ПЛР-тести, яку очолив депутат однієї з районних рад у Харківській області, директор Центру первинної медико-санітарної допомоги. Про це повідомили у Службі безпеки України.

Слідчі встановили, що до складу групи входили також дві мешканки Луганської області, які очолювали приватну комерційну структуру з працевлаштування за кордоном. Підроблені COVID-сертифікати були частиною документів їх клієнтів. Обшуки провели у приміщеннях фірм у Луганській області та у службових приміщеннях Центру первинної медико-санітарної допомоги у Харківській області.

"Депутат місцевої ради відповідав за "достовірність" фальшивок. Він забезпечував внесення даних про щеплення українців до електронної системи eHealth, які насправді не вакцинувалися. Коштувала така фальшивка 2,2 тисячі гривень. Клієнтська мережа зловмисників поширювалася на Харківську, Луганську, Полтавську та Київську області", — пояснили у СБУ.

Як повідомили у СБУ, наразі вирішується питання щодо вручення підозри за ст. 325 (порушення санітарних правил та норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) та ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Також вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу та усунення медика від виконання службових обов'язків.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.