Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Де навчатимуться учні шкіл із захопленої частини Харківщини

Діти зможуть відвідувати уроки онлайн або у школах на підконтрольній Україні території.

На тимчасово окупованих територіях регіону — 165 шкіл. 

Наступний навчальний рік на Харківщині розпочнеться 1 вересня. Але в якому форматі — залежатиме від безпекової ситуації. Про це 2 липня повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. 

"Харківщина на сьогодні є фронтовою областю. Головне завдання — це зберегти життя та здоров’я наших дітей і вчителів", — підкреслив він.

За словами Синєгубова, пріоритет і бажання — традиційний формат — у школах та за партами. Якщо в окремих населених пунктах безпекова ситуація дозволятиме — розглядатимуть варіант офлайн-навчання. 

Але обов’язково перед цим школи ретельно перевірять фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій: чи не залишилося на території вибухонебезпечних предметів, чи працюють системи оповіщення, чи позначено шляхи евакуації. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові планують відкрити понад 100 шкіл

"У школах або біля них мають бути укриття, де в разі небезпеки зможуть сховатися всі учні та працівники. Під час повітряної тривоги освітній процес буде перерваний та за можливості продовжений в укритті", — пояснив голова Харківської ОВА. 

Він повідомив, наразі в області 165 шкіл — на тимчасово окупованих територіях. 

"Учні цих закладів зможуть навчатися дистанційно або в інших закладах на підконтрольних Україні територіях. Дистанційно навчатимуться учні шкіл, які розташовані ближче ніж за 40 кілометрів до лінії бойових дій. Це ж стосується тих закладів, які повністю зруйновані внаслідок обстрілів", — розповів Олег Синєгубов.

У Харківській області на сьогодні зруйновано 16 закладів загальної середньої освіти, пошкоджено — 191. Бойові дії та обстріли окупантів на Харківщині тривають. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У захопленому Ізюмі росіяни хочуть ліпити з дітей козаків

До початку бойових дій у школах регіону навчалися майже 260 000 дітей шкільного віку. За попередніми даними, виїхали з території області майже 130 000 учнів, половина з них — за кордон. Крім цього були змушені залишити свої домівки 8400 учителів області.

Щодо професійно-технічних училищ та закладів вищої освіти, за словами Олега Синєгубова, розглядається традиційний або змішаний формат навчання (очно-дистанційний). Але з урахуванням обмежень воєнного часу та безумовного забезпечення безпеки учасників освітнього процесу. 

Також голова Харківської ОВА додав, сьогодні Харківщина готується до проведення Національного мультипредметного тесту. В семи населених пунктах Харківської області працюватиме 15 основних пунктів для складання тесту плюс 3 резервні.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.