Чим небезпечний дрон-камікадзе, яким росіяни уперше ударили по Харкову
У червні росіяни уперше випробували по Харкову безпілотник "Черніка", який раніше фіксували на лінії бойового зіткнення.
Про новий дрон напередодні повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов. Аналітики зазначають, що дрон-камікадзе "Черніка" Росія виготовляє у двох варіаціях: легка "Черніка-1" та важча "Черніка-2". Який тип окупанти використали для удару по Харкову, не повідомляється.
Експерти інформаційно-консалтингової компанії Defense Express розказали про небезпеку другої версії "Черніки.
"Більша версія "Черника-2" є небезпечнішою у порівнянні з першою моделлю. Вона має більшу бойову частину масою до 3,5 кг, яка вже призначена для ураження бліндажів та важкої техніки. Також він має збільшений радіус дії до 100 км. Проте найголовніше: деякі російські джерела повідомляють про наявність функції донаведення на ціль, через що під час атаки він може бути не сприйнятливий до дії РЕБ. Також "Черника-2" обладнана функцією автопілоту до визначеного району цілі, завдяки чому оператору не потрібно постійно здійснювати керування, а тільки на кінцевій ділянці польоту. Це у поєднанні з їхньою, ймовірно, низькою вартістю, робить їх масовими та дуже небезпечним. За своєю концепцією їх можна порівняти з іншим російським дроном "Молния", який також у своїй конструкції використовує прості матеріали", — йдеться у матеріалі.
Експерти кажуть, що ефективним засобом протидії цим безпілотникам є українські зенітні FPV-дрони, які вже збили три "Черніки-2".
З огляду на те, що Харків знаходиться за 25 кілометрів від кордону, росіяни можуть постійно застосовувати "Черніку", як і дешеву "Молнію", адже за повідомленнями РФ, у квітні 2024 року вони виготовили понад 4000 цих дронів-камікадзе.