Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Чому Шарівка і Сковородинівка не отримають гроші "Великої реставрації" на 2021 рік

Фото: Константин Чергринский/KHARKIV Today
Цього року не профінансують реставраційні роботи трьох об'єктів у Харківській області.

Харківська область подала 11 об'єктів для участі у президентській програмі "Велика реставрація". Три з них пройшли відбір, проте до списку першочергових не потрапили. У пріоритеті — об'єкти державної форми власності.

Об'єкти з Харківської області не потрапили в перелік першочергових, які відреставрують за програмою "Велика реставрація" у 2021 році. Всього в Україні з понад 120 вибрали тільки 22 об'єкти. Про це пише "Суспільне" з посиланням на начальника обласного управління туризму Олександра Костіна.

Всього від Харківської області подавали 11 об'єктів, пройшли — три (зайняли 42, 92 і 97 місця у рейтингу). Пізніше ввели обмеження: брати участь у програмі "Велика реставрація" могли об'єкти тільки державної форми власності, тому частину відсіяли.

"Це був попередній перелік, 11 об'єктів. Після цього у грудні Міністерство культури затвердило офіційно постановою Кабінету міністрів відповідний порядок критеріїв, хто може брати участь у цьому конкурсі і на яких умовах. На жаль, у цій постанові було обмеження: воно стосувалося виключно об'єктів державної форми власності. З цих 11 об'єктів Шарівка, Пархомівка, Сковородинівка, музичне училище — комунальної форми власності, і юридично вони не могли брати участь у цьому конкурсі", — пояснив Костін.

До постанови Кабміну змін так і не внесли. Від Харківської області подали, зокрема об'єкти комунальної власності. У підсумку до загального переліку потрапили три об'єкти — будівля штабу військових поселень у Чугуєві, бібліотека ім. Короленка і Університетська церква у Харкові. У Департаменті культури і туризму говорять, що Міністерство культури продовжить розглядати об'єкти на наступних етапах і сподіваються на зміни у правилах подачі, щоб можна було включити Сковородинівку і Шарівку.

"Це був один з етапів, тобто, як ми зрозуміли, цей проєкт буде і далі реалізовуватися Міністерством культури України. Буде можливість і в подальшому подавати наші проєкти. Ми сподіваємося, що будуть внесені зміни, щоб туди допустили об'єкти комунальної форми власності. І це дасть нам можливість і Сковородинівку подати, і палацово-парковий комплекс "Шарівка", — зазначив Костін.

Як писав KHARKIV Today, наприкінці лютого 2021 року президент Володимир Зеленський оголосив про старт програми "Велика реставрація", яка передбачає оновлення українських замків, музеїв і театрів. Протягом трьох років за програмою планують відреставрувати 150 об'єктів по всій Україні.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.