Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Членів злочинного угруповання, пов'язаного з ім'ям Ігоря Райніна, судитимуть

Фото: СБУ
П'ятьох членів організованого злочинного угруповання судитимуть за викрадення харків'янина з вимаганням п'яти мільйонів гривень.

Кримінальний авторитет, під керівництвом якого діяло угруповання, помер.

До суду направили обвинувальний акт щодо п'яти учасників організованого угруповання, які діяли під керівництвом кримінального авторитета "Князя" на території Харкова та області. Про це повідомили в Офісі генпрокурора.
 
"Досудовим розслідуванням встановлено, що учасники організованого угруповання скоїли розбійний напад на жителя Харкова і незаконно позбавили його волі, вимагаючи п'ять мільйонів гривень, а також переоформлення права власності на належне йому і членам сім'ї майно", — пояснили там.

Обвинуваченим інкримінують незаконне позбавлення волі або викрадення людини, розбій, незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами або вибуховими речовинами, незаконне виготовлення, переробку вогнепальної зброї або незаконне виготовлення боєприпасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв і вимагання (ч. 3 ст. 146, ч. 4 ст. 187, ч. 4 ст. 189, ч. 1 ст. 263, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 263-1, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 263-1, ч. 3 ст. 289 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування проводили слідчі Головного слідчого управління Служби безпеки України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові затримали вимагачів 700 тисяч доларів

Як писав KHARKIV Today, влітку 2020 року чотирьох активних учасників організованого угруповання затримали в Харкові. Вдома і в місцях їх знаходження вилучили майже 8,4 мільйона гривень, близько 170 тисяч доларів і 40 тисяч євро, чорнові записи, що свідчать про масштабну злочинну діяльність, засоби зв'язку, зброю і боєприпаси різних видів.

Нагадаємо, в той час кримінальний авторитет "Князь" — Вадим Казарцев перебував за кордоном, в жовтні 2020 року він помер. Правою рукою Казарцева була відома в кримінальних колах особистість. Його ім'я фігурувало в 2018 році в історії із захопленням елеватора в Занках. Згідно з даними у відкритих джерелах, він є власником кількох агрохолдингів і директором фірми "Харківспецбудмеханізація-7", яка виграє тендери на ремонт доріг в Харківській і Сумській областях. Кримінальних авторитетів Вадима Казарцева (Князь) і Володимира Манукяна (Мантус) пов'язували з Райніним. Однак сам Ігор Райнін в 2016 році, коли був головою Харківської обласної державної адміністрації, називав озвучену інформацію домислами. 

Вадим Казарцев ("Князь") сидит за Игорем Райниным. Фото: Андрей Безуглый, 2016 год
Вадим Казарцев ("Князь") сидить за Ігорем Райніним. Фото: Андрій Безуглий, 2016 рік

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.