Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Червоний Хрест евакуював 40 000 жителів Харківської області

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Евакуацією займається Червоний Хрест.

Більше половину людей вивезли з деокупованих населених пунктів.

Із початку деокупації у Харківській області евакуювали понад 23 000 мешканців. Частину людей розселили у гуртожитку Харкова. Евакуація є комплексною: людину вивозять, надають прихисток та продукти. Про це повідомила волонтерка координаційного штабу при Харківській обласній військовій адміністрації Марта Генюк.

"Зі створенням штабу, з 9 вересня, евакуйовано було понад 23 000 людей. Із них 4000 були розселені по харківських гуртожитках. Варто розуміти, що евакуації, які у нас проводяться, є комплексними. Ми не просто вивозимо людину на якийсь пункт фільтрації чи в якесь місто й лишаємо. Ми збираємо заявки. Після того, як ми приїхали й евакуювали людину, запитуємо, чи потрібно її десь поселити, чи є у неї родичі, бажання виїхати далі. Після того людей розселяємо у гуртожитках. Так само у гуртожитках ми не кидаємо на напризволяще. Забезпечуємо людей продуктами, речами, постіллю", — розповіла Марта Генюк.

За словами волонтерки, загалом за увесь період евакуації, з травня, Червоний Хрест вивіз у безпечні місця понад 40 000 жителів Харківської області. У більшості це були медичні евакуації — коли вивозили лежачих людей, людей із пораненнями або жителів із гарячої точки.

Наразі евакуація активізувалася. Зокрема, у Куп'янській громаді оголошена евакуація з 28 листопада. На день волонтери отримують понад 150 заявок щодо евакуації. У волонтерів є можливість вивозити за раз близько 100 людей.

"Коли у нас запустилася евакуація добровільна по заявках із Куп'янська, це 28 листопада у нас був перший масовий виїзд... Наші хлопці повернулися після десятої і розселяли людей у гуртожиток. У той день було вивезено 70 людей (бабусі, діти, мами, люди з інвалідністю)", — сказала Марта Генюк.

Контакт Харківської обласної орзанізації Червоний Хрест: 0667011110.

Як писав KHARKIV Today, 28 листопада Куп'янська міська військова адміністрація опублікувала повідомлення про можливість евакуюватися для жителів Куп'янської громади. Мешканцям нададуть безоплатний прихисток, гуманітарну допомогу, харчування та медичну допомогу.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.