Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Через війну на Харківщині зможуть засіяти лише 40% полів

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today  
Територія регіону замінована.

Урожайність прогнозують на рівні минулого року.

Цього року у Харківській області планують засіяти 40% сільськогосподарських земель. Сільгоспроботи зможуть проводити на територіях, які не перебували під окупацією та де не було бойових дій. Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов в ефірі національного телемарафону.

"У нас посівна на тих територіях, які не були під окупацією, на території, яких не велися бойові дії, а це майже 40%, на жаль, лише 40% територій сільськогосподарських земель Харківської області. Там буде у нас усе розпочинатися за планом", — сказав Синєгубов.

Голова ХОВА пояснив, що територія області замінована, тому обробляти всі площі неможливо до розмінування. Зараз визначають території, які потрібно розмінувати у першу чергу. У розмінуванні допомагатимуть, у тому числі міжнародні партнери.

"За нашими прогнозами щодо врожайності, ми маємо вийти на показники минулого, 2022 року. І далі паралельно з тим, ураховуючи ту військову обстановку, яку ми будемо мати, ми вже наразі працюємо над визначенням пріоритетності для того, щоб подати заявки, і разом із нашими міжнародними партнерами, підрозділами ДСНС провести гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель", — розповів Синєгубов.

Нагадаємо, під час війни аграрії зібрали у Харківській області 1 мільйон 898 тисяч тонн зерна, зернових і зернобобових культур із площі 468,9 тисячі гектарів. Польові роботи не змогли провести на 35% площ, причиною сталі бойові дії та тимчасова окупація.

Як писав KHARKIV Today, станом на кінець січня 2023 року у Харківській області були не розмінованими навіть 10% територій. На 60% сільгоспземель не можна працювати через замінування, їхнє розташування у "сірій зоні" або тимчасову окупацію.

Начальник ГУ Нацполіції в Харківській області Володимир Тимошко прогнозує збільшення кількості постраждалих через підриви на мінах навесні у Харківській області, оскільки багато мешканців поїдуть за місто на дачі. Однак робити це небезпечно, оскільки території залишаються не розмінованими.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.