Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Через Росію чверть мільйона людей стали переселенцями на Харківщині

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Більше половини ВПО уже отримують виплати від держави.

Зберігається тенденція до збільшення кількості переміщених осіб.

Щотижня кількість пересеелнців на Харківщині росте. Станом на четверте серпня в регіоні отримали статус ВПО 250 500 людей, із них: 102 000 чоловік - пенсіонери, 63 100 - діти, 12 000 - люди з інвалідністю. Про це KHARKIV Today повідомив директор департаменту соціального захисту ХОВА Юрій Шпарага.

Більше половини людей із статусом ВПО уже отримують виплати, - 144 600 людей. Відбувається внутрішня міграція: мешканці Харкова і тимчасово окупованих територій або населених пунктів на лінії фронту переїздять до умовно безпечних населених пунктіів Харківщини: у Лозову, Мерефу, Первомайський, Красноград, Валки, на Сахновщину.

Кількість переселенців, скоріше за все, буде збільшуватися: люди продовжують будь-якими шляхами повертатися з окупації. Тільки за останні два місяці через Печенізьку дамбу завдяки волонтерам вдалося виїхати майже 12 000 мешканцям Харківщини. Крім того, частково повертаються люди, яких вивезли в Росію. Вони їдуть через Фінляндію, країни Балтії, Польщу і назад в Україну. Також до Харківської області продовжують повертатися люди, які з 24 лютого шукали прихистку на заході України.

Точно порахувати, скільки мешканців зараз в Харкові та в області, дуже складно. За приблизними розрахунками ХОВА, в регіоні проживають близько 1 500 000 людей.

До 24 лютого 2022 року в Харківській області проживали приблизно 110 000 людей із статусом ВПО.

Зараз люди виїжджають з окупованих Балаклії, Куп'янська, Ізюму, Дворічної, Великого Бурлука, Вовчанська. Тільки минулого понеділка вдалось евакуюватися 872 людям.

Нагадаємо, на даний момент ВПО отримують виплати від України: дорослі - по 2000 гривень на місяць, діти і люди з інвалідністю по 3000 гривен. Виплати надходять раз на два місяці. Щоб отримати статус ВПО, треба подати заявку чеерз "Дію" або у зареєструватися у місцевому органі владі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.