Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Через поразку на Харківщині Росія посилює приховану мобілізацію — ISW

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Більшу частину Харківської області, яка була захоплена окупантами, ЗСУ повернули під свій контроль.

Посіпаки Путіна закликають росіян добровільно приєднатися до військових дій. 

Українська армія продовжує контрнаступальні дії на сході України, посилюючи тиск на російські позиції та лінії матеріально-технічного забезпечення на сході Харківської, півночі Луганської та сході Донецької областей. Відповідну інформацію опублікував американський Інститут вивчення війни (ISW). 

"Російські джерела повідомили, що українські сили продовжують наземні операції на південний захід від Ізюму, поблизу Лиману та на східному березі річки Оскіл, нібито змушуючи російські війська відійти з одних районів на сході України та посилити інші. Російським військам на сході України, ймовірно, буде важко утримувати свої лінії оборони, якщо українські сили продовжуватимуть просуватися далі на схід", — зазначили аналітики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог обстрілює звільнену Харківщину, серед поранених — діти

В ISW поінформували, що Кремль реагує на поразку навколо Харківської області подвоєнням прихованої мобілізації, а не висуванням умов для загальної мобілізації.

"Глава Чечні Рамзан Кадиров закликав усіх суб'єктів федерації розпочати "самомобілізацію" і не чекати, коли Кремль оголосить воєнний стан. Кадиров заявив, що кожен суб'єкт федерації повинен довести свою готовність допомогти Росії, залучивши не менше 1000 військовослужбовців, а не виступати з промовами і проводити безрезультатні публічні заходи. Російський пропагандист Маргарита Симоньян повторила необхідність росіян добровільно приєднатися до військових дій, а кілька лояльних російських губернаторів публічно підтримали виступ Кадирова. Призначений Росією голова окупованого Криму Сергій Аксьонов оголосив про формування на півострові двох добровольчих батальйонів на підтримку закликів Кадирова", — розповіли там.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Ізюмі знайшли масове поховання людей

Аналітики повідомили, що поразка навколо Харківської області спонукала Кремль оголосити загальноросійську вербовку. Офіційні особи Кремля та державні ЗМІ раніше не проводили закликів до вербування по всій країні, а натомість доручали місцевим чиновникам і ЗМІ формувати війська нібито з власної ініціативи.

"Кремль, ймовірно, відмовився від своїх зусиль захистити окремі суб’єкти федерації від вербування, що може посилити соціальну напругу",— додали в ISW.

Нагадаємо, окупованими лишаються 6% Харківської області

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.