Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Через нестачу води у водосховищі у Харківській області готують звернення до Кабміну

Фото: Лозовской горсовет
Води у Краснопавлівському водосховищі вистачить на чотири місяці.

Краснопавлівське водосховище знаходиться у Лозівському районі і постачає водою 20% харків'ян і 400 тисяч жителів області.

На водогоні від Краснопавлівки до Лозової щодоби усувають аварії чотири бригади КП "Харківводоканал". За словами директора Комплексу водопідготовки "Дніпро" Максима Панченка, зараз всі сили спрямовані виключно на цю ділянку. Щодня бригади ліквідовують від шести до десяти поривів, за півроку усунули понад 500. Про це повідомили у Лозівській міськраді.

Максим Панченко уточнив, втрати води при транспортуванні до Лозової складають 50%. Щогодини КВ "Дніпро" за своїми лічильниками відпускає на Лозову 340 кубометрів води, лічильники дочірнього підприємства "Лозоваводосервіс" за цей же проміжок часу фіксують 160-170 кубометрів, а іноді і менше. Розраховується місто за ту воду, яку отримало. Втрати лягають на КП "Харківводоканал".

Фото: Лозовской горсовет
Фото: Лозівська міськрада

Підприємство змушене подавати воду на місто зі зниженим тиском — 5,5-5,6 атмосфер, оскільки водопровід зношений. Якщо тиск підвищити, то відразу збільшується кількість аварій і ситуація стає неконтрольованою, каже директор Комплексу водопідготовки "Дніпро", доводиться взагалі припиняти водопостачання.

За інформацією директора дочірнього підприємства "Лозоваводосервіс" Володимира Кириченка, вдень Лозова не отримує потрібний для цілодобового безперебійного водопостачання обсяг води. Тому після 22:00-23:00 підприємство знижує тиск і поповнює запаси у резервуарах на наступний день.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителі одного району Харкова залишаться без води до кінця літа

Максим Панченко попередив — води у Краснопавлівському водосховищі залишилося на чотири місяці. Лозівський міський голова Сергій Зеленський з цього приводу буде звертатися до Кабінету міністрів і Харківської облдержадміністрації.

Нагадаємо, Краснопавлівське водосховище — частина каналу Дніпро — Донбас. Щоб наповнити його водою, потрібне прокачування з Дніпра.

, последний раз ее делали осенью 2020 года. На это 90 миллионов гривен дало государство.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.