Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

За розкрадання грошей на "гуманітарці" судитимуть харківського волонтера і чиновників

Фото: Харківська обласна прокуратура
До суду передали обвинувальний акт.

На придбанні "гуманітарки" привласнили 300 000 гривень.

Слідчі завершили досудове розслідування щодо розкрадання грошей під час закупівлі гуманітарної допомоги у Донецькій громаді на Ізюмщині.

Як установило слідство, у березні 2022 року волонтер і начальник фінансового відділу селищної ради вигадали схему, за якою заволоділи бюджетними грошима. Вони завищували вартість продуктів, які маркувалися як "гуманітарка", а частину з них взагалі не привозили.

"Посадовець організував укладення договорів на закупівлю гуманітарних товарів між відділом освіти селищної ради та фіктивною фірмою на суму понад 1 мільйон гривень. Для реалізації вказаної схеми він схилив до підписання договорів на поставку продуктів харчування з підставним підприємством начальника відділу освіти вказаної селищної ради, яка не була обізнана про злочинні плани співучасників", — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Волонтер знайшов інше підприємство, придбав у нього продукти для мешканців за значно заниженою ціною. Окрім цього, селищній раді він передав значно меншу кількість цих продуктів, а в документах зазначив більшу. Таким чином, зловмисники привласнили решту грошей.

"Залишок бюджетних коштів у сумі майже 300 тисяч гривень був легалізований через інше підприємство на його особистий картковий рахунок у вигляді фінансової допомоги", — пояснили у прокуратурі.

За словами начальника Слідчого управління ГУ Нацполіції Харківщини Сергія Болвінова, обвинувачені розкрадали гроші на закупівлі круп, олії та м'яса. Але провини не визнають.

Обвинувальні акти складені:

Щодо волонтера:

  • за ч. 5 ст. 27 і ч. 4 ст. 191 (пособництво у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України;
  • ч. 2 ст. 209 (володіння та розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійснення фінансових операцій та вчинення дій, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна особою, яка знала, що таке майно прямо та повністю одержано злочинним шляхом, вчинені за попередньою змовою групою осіб;
  • ч. 2 ст. 28 і ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підроблених документів, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Посадовця:

  • ч. 4 ст. 191,  ч. 2 ст. 28 і ч. 4 ст. 358 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану, та використання завідомо підроблених документів, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Начальник відділу освіти:

  • ч. 1 ст. 367 (службова недбалість).
г

Як писав KHARKIV Today, обвинувачені — чиновники управління освіти селища Донець, яке не перебувало у тимчасовій окупації. За бюджетні кошти купляли соняшникову олію, горох, тушковане м'ясо та крупи.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.