Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Чехія три роки допомагатиме Харківській області

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Допомогу обіцяють на постійній основі в медичній сфері.

Щороку Чехія виділятиме 500 мільйонів чеських крон (трохи більше 700 мільйонів гривень) для допомоги Україні.

Уряд Чехії схвалив програму трирічної допомоги Україні. Акцент робитиме на медичній допомозі. Наразі Чехія з'ясовує потреби Харківської області. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

"Я можу пишатися, що Чеська Республіка разом з Польщею належать до найактивніших країн в межах ЄС щодо підтримки України. Чеський Уряд схвалив нещодавно програму трирічної допомоги Україні в плані розвитку і з великим акцентом на медичну допомогу. Так, Чеська Республіка щороку протягом вказаного періоду приділятиме на гуманітарні потреби 500 мільйонів чеських крон, тому для нас дуже важливо знати, що саме може бути потрібно", — сказав заступник міністра закордонних справ Чехії Марек Свобода.

Зокрема, у східних регіонах України Чехія хоче посилити ланку первинної допомоги та мобільні послуги. На Львівщині буде допомагати з реабілітацією та просвітою, у центральних областях — посилювати спроможності медицини та рівень лікарень. На Харківщині чехи обіцяють супроводжувати транспортування пацієнтів у вторинну ланку.

"Ми надзвичайно приємно вражені після відвідування обласної клінічної лікарні рівнем надання медичної допомоги. Загалом хотіли обговорити найнагальніші потреби в регіоні і, зокрема, можливості транспортування пацієнтів у вторинну ланку до Харкова. Ми стежили за репортажами з деокупованих територій і дії, які стосувалися медичної галузі – це варварство. Були шоковані рівнем подібних крадіжок з закладів медицини", — розповів заступник голови ради директорів Асоціації виробників і постачальників медичних виробів Петр Фоіт.

Як писав KHARKIV Today, 31 жовтня прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала під час візиту в Україну повідомив про те, що Чехія виділить для України 20 мільйонів крон (майже 817 000 євро). Гроші планували спрямувати на дизельні генератори для Харківщини та Дніпропетровщини.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.