Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Чехія допоможе Харкову придбати дизельні генератори

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Кошти готові виділити для двох областей.

Чехія хоче допомогти Україні замістити електрику, якої не вистачає через руйнування Росією об'єктів інфраструктури.

31 жовтня прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала під час візиту в Україну повідомив про те, що Чехія виділить для України 20 мільйонів крон (майже 817 000 євро). Гроші хочуть спрямувати на дизельні генератори для Харківщини та Дніпропетровщини. Про це пише "Укрінформ" із посиланням на брифінг Фіали.

"Україні потрібно набагато більше, я це бачив сьогодні, коли росія намагалася знищити енергетичну інфраструктуру України, тому ми швидко відреагували на невідкладні потреби України для того, щоб замістити ту електроенергію, якої зараз бракує у звʼязку з руйнуванням інфраструктури, і пропонуємо Україні 20 мільйонів крон на дизельні генератори для Харківської й Дніпропетровської областей", — сказав Фіала.

Крім того, Петр Фіала підтвердив участь Чехії у відбудові після війни Дніпропетровської області. За його словами, сьогодні, 31 жовтня, він та прем'єр-міністр України Денис Шмигаль домовилися про співробітництво в багатьох галузях, зокрема економіці, енергетиці та охороні здоров'я.

ф
Петр Фіала та Денис Шмигаль. Фото: Денис Шмигаль / Telegram

Як писав KHARKIV Today, 18 серпня після зустрічі з Президентом Туреччини Реджепом Ердоганом та Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем у Львові Президент України Володимир Зеленський повідомив про готовність Туреччини відбудовувати Харків після війни.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.