Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Час вколотися! 5 способів зробити щеплення проти коронавірусу в Харкові і за його межами

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
7 липня у Харкові і області зробили більше 4 тисяч щеплень.

Психологічний бар'єр пройдено: більше 1 мільйона чоловік в Україні зробили щеплення проти коронавірусу.

За даними Міністерства охорони здоров'я, 1 млн 18 тисяч чоловік в Україні повністю завершили вакцинацію  двома дозами препарату проти коронавірусу. Більше 2 мільйонів вже почали імунізуватися і зробили одне щеплення. З них 131 тисяч жителів Харкова і області. До того ж, 58 568 харків'ян вакцинацію завершили.

Зараз в області, як і в усій країні, колють три вакцини: Pfizer, CoronaVac і AstraZenecа. Перша призначена літнім людям, медикам, військовим, педагогам, дипломатам та іншим держслужбовцям, а також співробітникам великих компаній. AstraZenecа мало де залишилася, в основному її використовують для ревакцинації тих, хто перший раз зробив щеплення ще взимку-на початку весни. Найпоширеніший препарат — китайська вакцина CoronaVac.

KHARKIV Today розібрався, як і чим можна зробити щеплення.

1. У поліклініці

Найпростіший спосіб — зателефонувати своєму сімейному лікареві і записатися на вакцинацію. Але для цього потрібно мати декларацію з цим самим сімейним лікарем. У багатьох поліклініках на вході і на кожному поверсі з'явилася інформація про вакцинацію. Такі оголошення, наприклад, висять у поліклініці №1.

объявление
Фото: KHARKIV Today

Швидкість вакцинації у цьому випадку залежить не від поліклініки, а від моторності конкретного сімейного лікаря. Наприклад, серед пацієнтів 11-ї міської поліклініки на Північній Салтівці, опитаних KHARKIV Today, є і вже вакциновані, і ті, хто ніяк не дочекається запрошення.

"Мені написала моя сімейна лікарка у вайбер і сказала, що я можу прийти на вакцинацію Пфайзер 18 червня", — розповіла жителька Салтівки Олена Гетьманенко.

Її сусідка по мікрорайону Юлія Илюха теж уклала декларацію з лікарем з цієї поліклініки, але запрошення так і не дочекалася.

"У сімейного лікаря весь час запитую — і весь час вакцини немає", — поділилася враженнями харків'янка.

Записатися на вакцинацію можна через систему helsi або безпосередньо у реєстратурі поліклініки. З собою потрібно мати лише паспорт.

2. Центри вакцинації

Доступні тільки жителям обласного центру. У Харкові таких пунктів три, працюють вони тільки у вихідні.

Адреси:

  • вулиця Сумська, 56 (банк "Восток);
  • вулиця Шатилова дача, 4 (бізнес-центр);
  • вулиця Полтавський шлях, 56 (бізнес-центр.

У разі необхідності чиновники обіцяють відкрити ще два центри.

Прищеплюють там вакциною CoronaVac. Є два способи потрапити на щеплення. Перший — записатися через  систему helsi ( така можливість є не щотижня і не для всіх пунктів), другий — приїхати до будь-якого з пунктів з паспортом і дочекатися щеплення у живій черзі. Так зробили Тетяна і Дмитро Косенко, які так і не дочекалися запрошення від сімейного лікаря з 10-ї поліклініки.

"Позаминулої неділі приїхали на Сумську і зробили щеплення. Чекали не більше години, потім ще посиділи 30 хвилин. У нас взяли номер телефону і сказали, що зателефонують, коли потрібно буде повторити щеплення", — розповіла Тетяна KHARKIV Today.

За сертифікатом вакцинації все ж доведеться йти до сімейного лікаря.

3. Записатися через додаток "Дія"

Встати у чергу в додатку, звичайно, можна, але навряд чи ви отримаєте щеплення, якщо вам менше 60 років. Запис через "Дію" стосується вакцинації відповідно до Дорожньої карти, а не вакцинації залишковими дозами, тому в листі очікування можна прочекати своє щеплення дуже довго.

4. Прищепитися на роботі

Багато установ і підприємства організовано прищеплюють своїх співробітників. Це, в першу чергу, стосується людей у погонах — поліцейських, військових, рятувальників і ін. Більшість з них вже завершили вакцинацію. Але навіть приватна фірма, у якій більше 50 співробітників, може подати заявку на вакцинацію. Її потрібно залишити у контакт-центрі за телефоном 0 800 60 20 19. Вакцинацію в порядку черги проводять мобільні бригади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В'їзд з Росії до Харківської області: тестування на "нейтралці" і порожня обсервація

У цю чергу часто записують не тільки співробітників, але і членів їх сімей.

"У чоловіка на роботі забезпечують вакцинацію співробітникам і членам сім'ї за бажанням. Вакцинацію я, мій чоловік і мої батьки 60+ перенесли відмінно. До сімейного лікаря записала себе і всю родину онлайн для отримання сертифіката. Нас було четверо, значить, на всіх 80 хвилин . Все одно було багато людей, яким "тільки запитати" або їм "не до лікаря, а до медсестри". У нашого лікаря ми були першими, хто отримував сертифікат", — розповіла KHARKIV Today харків'янка Олена Бекетова, яка разом з сім'єю прищепилася вакциною Pfizer.

5. Поїхати за кордон

Екстремальний спосіб для любителів подорожувати — отримати щеплення за кордоном. Підійде тим, хто їде надовго і має можливість чекати другу дозу, або тим, кому пощастило знайти вакцину Johnson & Johnson, вона одноразова.

Саме так пощастило депутату Харківської міськради і запеклому футбольному вболівальнику, який їздив до Румунії на Євро-2020 підтримати збірну України і заодно вакцинувався.

"Випадково побачили пункт вакцинації, коли їздили по Румунії і відвідували замок Дракули під Брашовом. Вакцинація безкоштовна. Потрібен паспорт і заповнити анкету. Після вакцинації відразу видали румунський сертифікат на 2 мовах: румунській та англійській. З 1 липня стало можливим отримати в електронному вигляді єдиний європейський сертифікат", — розповів Ігор KHARKIV Today.

Черняк
Ігор Черняк робить щеплення в замку Дракули в Румунії. Фото: facebook.com/igor.cherniak

Не всім співвітчизникам у Румунії так щастить. Українка Катерина Черепанова теж хотіла зробити щеплення у сусідній країні, але не вийшло.

"Двічі у Румунії спробували зробити щеплення Пфайзер на drive-through вакцинальному пункті (це де прищеплюють прямо в автомобілі) — в Клуж-Напока і Тімішоарі, але були м'яко послані. Схоже на те, що зараз зробити щеплення туристам у Румунії можна тільки на марафонах вакцинації, і то не факт. Зараз такий марафон проходить у Бухаресті, а до цього нібито всіх охочих прищеплювали у замку Дракули", — розповіла Катерина на своїй сторінці у Facebook.

Так що якщо вирішите поєднати приємне з корисним і зробити щеплення під час відпустки, вивчіть інформацію про доступність щеплень на місцевих сайтах, присвячених вакцинації.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.