Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Буданов розповів подробиці спецоперації, під час якої гелікоптер РФ сів на Харківщині

Фото: "Українська правда"
Головне управління розвідки Міноборони України упродовж пів року проводило спецоперацію.

Російський бойовий гелікоптер перевозив деталі до російських винищувачів, тепер сам гелікоптер і деталі в Україні.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов розповів про спецоперацію, під час якої вдалося виманити російського пілота в Україну та посадити гелікоптер Збройних сил Росії у Харківській області. За словами Буданова, екіпаж, окрім самого пілота, не знав про спецоперацію, і коли зрозумів, що гелікоптер в Україні, спробував утекти. Однак їх ліквідували.

"Що там сталося — єдине, що можу сказати, це перша вдала операція за всю історію України. Ніхто такого не зробив за цей час. Сподіваюся, що можемо це масштабувати тепер. Виманили, так. Насправді змогли знайти підхід правильний до людини. Змогли створити умови, щоб непомітно для всіх вивезти всю його родину. І зрештою, створити такі умови, щоб він зміг перегнати це повітряне судно з екіпажем, який не знав, що відбувається. Крім нього, ще двоє. Три чоловіка — повний екіпаж, як і має бути. Коли вони зрозуміли, де вони сіли, вони спробували, скажімо так, втекти. На жаль, вони були знищені, хотілося б [узяти — ред.] живими, але маємо, що маємо", — розповів Буданов "Радіо. Свободі".

Щодо пілота, то, за словами начальника ГУР Міноборони України, він почувається добре, "його ніхто не тримає за ґратами". Буданов каже, що в пілота є два варіанти розвитку подій, однак він схиляється до того, щоб залишатися в Україні. Гелікоптер уже знаходиться у столиці України. 

Як писав KHARKIV Today, Головне управління розвідки Міністерства оборони України понад шість місяців проводило спецоперацію. Результатом цієї спецоперації стало те, що гелікоптер Збройних сил Росії Мі-8 АМТШ опинився в Україні. Він нещодавно сів на Харківщині. Пілота вдалося виманити в Україну, його сім'ю завчасно вивезли з Росії. Наразі пілот із родиною знаходиться в Україні. Двох членів екіпажу ліквідували. На борту гелікоптера були деталі до російських винищувачів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.