Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Будь готовий. Як записатися до харківської бригади тероборони і що там треба робити

Фото: Константин Чегринский/KHARKIV Today
До резервістів призивають здорових українців від 18 до 60 років.

Потрапити до бригади тероборони можуть не лише чоловіки, а й жінки окремих професій. Для цього потрібно пройти медкомісію та перевірку у СБУ. Потім видадуть форму та навчать поводитися зі стрілецькою зброєю.

Загони територіальної оборони почали формуватись в Україні ще у 2014 році, коли Російська Федерація окупувала частину українських територій. Але до 1 січня у Харкові цим займалися 38 чоловік, зараз їх уже кілька сотень. А все тому, що набув чинності закон "Про основи національного спротиву".

Кадрових військових уже набрали

У Харківській області буде дві бригади територіальної оборони, бо Харків — місто з населенням більше 900 чоловік, і йому належить своя, окрема бригада. Поки що є лише обласна бригада, точніше навіть не бригада, а батальйон — за чисельністю формування до бригади не дотягує.

Склад бригади тероборони складається з кадрових офіцерів та резервістів. Професійні військові перебувають на службі, вони займаються організацією навчань та загальним керівництвом. Резервісти — люди різноманітних професій, які час від часу приходять на навчання зі стрільби і один-два рази на рік виїжджають на великі навчання, а решту часу живуть своїм звичним життям.

учения
На навчаннях резервістів навчать поводитися зі стрілецькою зброєю і багато іншого. Фото: KHARKIV Today

"Кадровий склад бригади вже є, було 38 чоловік, а зараз уже більше 500, пункти постійної дислокації теж є, резервістів вже більше трьох з половиною тисяч", — розповів KHARKIV Today колишній військком Харківської області Юрій Калгушкін, який зараз бере участь у створенні бригади тероборони як консультант.

Відповідно до закону "Про основи національного опору", бригади тероборони — це гарнізон, який діє у тилу армії, захищає інфраструктуру міст і сіл, бореться з диверсантами, може разом із прикордонниками патрулювати кордон.

До тероборони беруть чоловіків та жінок від 18 до 60 років. Жінки, за словами Юрія Калгушкіна, здебільшого вже мають досвід служби у Збройних силах як медсестри або зв'язківці, але останніми тижнями приходять охочі послужити Батьківщині найрізноманітніших спеціальностей. Дуже потрібні будуть у батальйонах юристи та бухгалтери.

Як вступити до тероборони?

Обмежень небагато: по-перше, не беруть судимих, по-друге, претендент має бути здоровим. Це означає, що всім претендентам доведеться проходити медогляд у територіальних центрах комплектування — так зараз називаються військкомати. Вимоги до кандидатів у резервісти такі самі, як і до строковиків. Після того, як людина пройде медогляд і буде визнана придатною, її перевірять у СБУ. Якщо перевірка пройшла успішно і за станом здоров'я кандидат придатний для служби у резерві у військовий або тільки у мирний час, він несе до терцентру такі документи:

  • заяву
  • висновок медкомісії
  • копії всіх сторінок паспорта
  • копії свідоцтва про отримання ідентифікаційного коду
  • копії свідоцтв про укладання шлюбу та народження дітей
  • копії документів про освіту
  • характеристику з місця роботи
  • фотокартка 9/12.

Резервіст підписує контракт: солдати на три роки, офіцери — на п'ять. Якщо резервіст раніше не служив в армії, йому підберуть той фах, який відповідає його цивільному.

За службу у резерві тероборони обіцяють навіть платити невелику зарплатню. Виплати ці будуть не регулярними, а епізодичними, за участь у зборах та навчаннях. Вони залежатимуть від зарплати резервіста. Обмундирування та все необхідне на зборах обіцяють видавати.

Поводитися зі зброєю резервістів навчають на стрільбах, які зазвичай відбуваються по суботах. У центрах комплектування запевняють, що за прогули стрільб або зборів з поважних причин нічого не буде. Але це у мирний час, а у військовий резервісту повинен вести себе як військовий — тобто виконувати команди старших за званням.

Нагадаємо, раніше ми намагалися записатися до загону тероборони телефоном, який залишили на білборді на Полтавському шляху. Але на практиці це виявилося вкрай складним завданням

Не взяли до резерву — йди на марш

Що робити, якщо за станом здоров'я чи іншими причинами у резерв не беруть, а послужити на благо Батьківщини хочеться. Можна вступити до добровольчих загонів територіальних громад. Вони поки що не сформовані, але з 1 січня 2022 року місцеві ради мають право формувати такі загони. Вони також можуть залучатися до охорони об'єктів та патрулювання, а також — і це важлива відмінність від резервістів тероборони — допомагатимуть рятувальникам ліквідовувати наслідки надзвичайних ситуацій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Укриття у Харкові. Що потрібно знати про місця для можливої евакуації

А поки що можна сходити на Марш Єдності, який ініціюють громадські організації Штабу оборони Харкова.

"Марш відбудеться 5 лютого. Ми плануємо пройти центральними вулицями Харкова", — розповів KHARKIV Today голова громадської ради при Харківській облдержадміністрації Костянтин Немічев. Точний час акції він обіцяв повідомити пізніше.

Також з 6 лютого у Штабі оборони збираються проводити тренінги з тактичної медицини.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.