Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Бойовик "ЛНР", якого полонили в Циркунах, отримав вирок

Солдата затримали у травні на Харківщині.

Солдата засудили до 12 років за ґратами. 

Шевченківський районний суд Києва визнав винним громадянина України, який прийшов воювати на Харківщину на боці агресора. Ополченець народився у Магаданській області Російської федерації. Відповідний вирок від 8 липня опублікований в Єдиному реєстрі судових рішень. 

Згідно з документом, чоловік вчинив державну зраду — перейшов на бік ворога в умовах воєнного стану. Крім того, він вступив до терористичної організації "ЛНР" та збройного формування "ЛНР".

"Так, 24 лютого громадянин України, добровільно прибув до пункту збору мобілізованих "ЛНР", чим надав згоду на проходження "військової служби" у підрозділах незаконного збройного формування, створеного, підпорядкованого, керованого та фінансованого Російською федерацією — "народної міліції "ЛНР". Того ж дня чоловіка зарахували до списків особового складу 2 взводу 4 роти 2 батальйону 206 полку "народної міліції "ЛНР" на посаду "стрілець", та дали військове звання "рядовий", — йдеться у вироку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гуморист і тамада став ополченцем на Харківщині

У документі зазначено, що чоловік із 24 лютого до 5 травня з автоматом Калашникова та боєкомплектом виконував обовʼязки "солдата".

"Воював у різних видах бою та формах його забезпечення, а також опікувався безпекою місць перебування збройних сил Російської федерації та "народної міліції "ЛНР" в населених пунктах, які ними захоплені під час повномасштабного вторгнення. Злочинну діяльність чоловіка припинили 5 травня військовослужбовці Збройних сил України в селі Циркуни (Харківський район)", — говориться у документі. 

Обвинувачений повністю визнав провину в державній зраді, участі у незаконному збройному формуванні та терористичній організації й розкаявся. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доброволець із "ДНР", затриманий на Харківщині, проведе 12 років за ґратами

Суд визнав "солдата" винним за ч. 1 ст. 111 Кримінального Кодексу України (державна зрада), ч. 2 ст. 260 Кримінального Кодексу України (участь у незаконному збройному формуванні), ч. 1 ст. 258-3 Кримінального Кодексу України (участь у терористичній організації) та призначив йому покарання — позбавлення волі строком на 12 років із конфіскацією усього належного йому на праві власності майна. Строк відбування покарання чоловікові рахуватимуть із моменту його потрапляння у полон, а саме з 5 травня. "Солдата" триматимуть під вартою до вступу вироку в законну силу. Вирок суду набере законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.