Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Бойові трофеї декларувати не потрібно

Танк оккупантов. Иллюстративное фото: Нацполиция
Вартість не перевищує 100 прожиткових мінімумів.

Декларувати захоплені російські танки та іншу техніку не потрібно.

У Національному агентстві з питань протидії корупції звернулися до тих, хто захопив російський танк чи БТР та переживає, як його декларувати.

"Зберігайте спокій і продовжуйте захищати Батьківщину! Декларувати захоплені російські танки та іншу техніку не потрібно, адже вартість цього лайна не перевищує 100 прожиткових мінімумів (248 100 гривень). Відповідно, подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані протягом десяти днів у випадку за такого непотребу також не потрібно", — повідомили там.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залізничні переходи між Україною та Росією підірвали для зупинки окупантів

Иллюстрация: НАПК
Ілюстрація: НАЗК

Бойові трофеї не підлягають відображенню у декларації з таких причин:

  • вони були придбані не внаслідок укладання будь-якого виду правочину, а у зв'язку з повномасштабною агресією з 24.02.2022 Російської Федерації щодо незалежної та суверенної Української держави як продовження розпочатого у 2014 році підступного нападу РФ на Україну;
  • завдяки мужності та перемозі захисників Української держави ворожа військова техніка зазвичай потрапляє до людей вже знищеною та виведеною з ладу, через що неможливо провести її оцінку відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійної оцінної діяльності в Україні". Отже, неможливо і з'ясувати, скільки коштує таке майно.

"Так що російський танк, йди нах*й із декларації. У той же час НАЗК продовжує забезпечувати технічну можливість надання повідомлень про суттєві зміни у майновому стані щодо придбання об'єктів, захоплених у рашистській армії, у разі наявності бажання суб'єктів декларування здійснити такі дії", — пояснили у НАЗК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знищено танки в окупованих Дергачах

Як писав KHARKIV Today, близько 5 ранку 24 лютого Росія почала наступ на Україну. Атак зазнали Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Маріуполь, Краматорськ, пізніше ворожі обстріли поширилися на інші населені пункти України. Президент Володимир Зеленський оголосив на всій території України військовий стан, потім мобілізацію.

Станом на 18:00 26 лютого було відомо, що внаслідок російського вторгнення в регіоні загинули 13 людей, 103 людини — постраждали. 

У ніч із 27 на 28 лютого були обстріляні Ізюм, Пісочин, Новий Високий, Березівка (поряд із Високим), снаряди прилітали до Південного, гриміло у Змієві. Напружена обстановка у Балаклії, яка після вибуху Задонецького мосту залишилася відрізаною від Харкова. У Харкові постріли лунають на околицях — у районі Північної Салтівки, аеропорту, у П'ятихатках.

Під владою окупантів 28 лютого залишаються Вовчанськ і багато сіл поруч, Липці та Циркуни, а також Куп'янськ.

Вранці 1 березня у місті пролунала повітряна тривога і одразу ж прогриміли вибухи у центрі міста: на площі Свободи, біля Клочківської, зоопарку, саду Шевченка.  Під завалами будівлі облдержадміністрації — люди.  

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.