Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Бізнесмен був провідником окупантів на Харківщині

Вільхівка після звільнення. Фото: Олег Синєгубов
Чоловіка заарештували.

У перші дні війни колаборант показав загарбникам шлях зі Старого Салтова до Вільхівки. 

Директора "нафтопереробного заводу" Олександра П. правоохоронці підозрюють у державній зраді. Зараз суд вирішив, що чоловік має бути заарештованим. Підозрюваний подав апеляцію на запобіжний захід. Про це 13 липня повідомив Харківський антикорупційний центр.  

За даними судового реєстру, справа стосується епізодів, які відбулися у березні на території селища Старий Салтів (колишній Вовчанський, укрупнений Чугуївський район), коли населений пункт перебував в окупації. На думку слідства, Олександр П. допомагав російським загарбникам, зокрема, продемонстрував шлях із селища Старий Салтів до села Вільхівка (Харківський район) та в подальшому, до об’їзної дороги на околиці Харкова. Підозрюваний сів в свій автомобіль Nissan Patrol та показав окупантам безперешкодний шлях по території Харківській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прибічницю загарбників із Харківщини судитимуть за держзраду

"Крім того, свідки показали, що вони неодноразово бачили спілкування підозрюваного з окупантами. Так, директор нафтопереробного підприємства допомагав окупантам  розміститись, та, в подальшому, показував розташування адміністративних будівель та підвалів, де переховувалося мирне населення", — розповіли антикорупційники.

Інший свідок повідомив, що перебуваючи в селі Верхня Роганка він бачив, що підозрюваний підтримував тісні контакти з окупаційними військами РФ, їхав разом із ними в автомобілі, вказував місця в селі, де переховувалися люди. Ще один свідок зазначив, що підозрюваний змушував місцеве населення носити окупантам продукти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Півмільйона гривень застави посіпаки окупантів на Харківщині передали ЗСУ

"У селі Вільхівка свідок розповів, що підозрюваний разом із військовослужбовцями РФ приїхав до населеного пункту, де повідомив, що він буде "старшим" із розвезення продуктів харчування та ліків, після чого показував росіянам Вільхівку та адміністративні будівлі, які знаходились у селі. Після звільнення Вільхівки та Старого Салтова Олександр П. був затриманий і зараз перебуває у СІЗО", — поінформували у ХАЦ.

Антикорупційники додали, за даними з відкритих джерел, людина з таким самим прізвищем, імʼям та по-батькові, як підозрюваний, була головою обʼєднання співвласників багатоквартирних будинків, а з 2014 року є директором "нафтопереробного заводу" у селі Вільхівка.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.