Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Білоруського найманця, який воював на Харківському напрямку, засудили

Фото: СБУ
Чоловік долучився до приватної військової компанії "Редут".

В Україні засудили 22-річного білоруського найманця, який воював на Харківському напрямку.

Засуджений — співробітник Комітету державної безпеки в Білорусі. Чоловік доєднався до приватної військової компанії "Редут" й брав участь у війні Росії проти України. Він воював на Харківському та Краматорському напрямках. Під час бою у Донецькій області у вересні 2022 року найманця взяли в полон. 

"Він намагався видати себе за "рядового" бойовика і тим самим хотів приховати свою приналежність до спецслужби рб. Однак співробітники Служби безпеки "розкололи" зловмисника і здобули від нього інформацію про поставлені завдання", — розповіли в СБУ.

За інформацією Служби безпеки, загалом із початку року за матеріалами військової розвідки СБУ засудили за участь у війні десятеро бойовиків, у тому числі цього найманця з "Редуту". Бойовики отримали покарання строком від восьми до 15 років позбавлення волі.

на

Як писав KHARKIV Today, бойовику з Білорусі, якого засудили, у 2022 році було 22 роки. Раніше в СБУ розповідали, що він був поранений й перебував в українському полоні.

У липні минулого року чоловік сам вийшов на ПВК "Редут". Йому запропонували приїхати у Росію, згодом він підписав контракт на проходження служби у "Редуті". Був кулеметником. 21 липня приїхав в Ізюм. Йому видали зброю, й він почав воювати. У серпні його передислокували у місто Сватове Луганської області, згодом у село Коровій Яр Донецької області. У полон потрапив 19 вересня.

У жовтні йому оголосили підозру за ч. 4 ст. 447 (найманство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає десять років позбавлення волі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.