Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Байбака Тимка внесли до Червоної книги

Фото: Константин Чегринский/KHARKIV Today
Степовий бабак потрапив у категорію "зникаючий".

Відповідний наказ затвердили у Міністерстві юстиції.

Степових бабаків внесли до Червоної книги України. Про це в своєму еко-блозі повідомив захисник природи Olexiy Burkovskyy

"Як стало відомо, Мін'юст затвердив наказ міністра охорони навколишнього середовища про затвердження нового переліку видів, занесених до Червоної книги України, серед яких і бабак степовий. У наказі Міністерства ви можете знайти бабака на 42 сторінці під № 653", — написав захисник природи.

Гризун потрапив до категорії "зникаючий".

Також блогер написав: "Нехай це визначна подія стане даниною світлої пам'яті покійного професора Віктора Токарського, який вніс значний вклад у збереження і відтворення цього виду ..."

Нагадаємо, 14 лютого 2020 року помер професор Віктор Токарський, якого вся Україна знала як головного в країні у вивченні байбаків. Він пішов на 66-му році життя після тривалої хвороби. Кожного року 2 лютого він будив байбаків на біостанції в Гайдарах, щоб вони передбачили весну. Потім цю традицію перейняла дочка професора — Надія Токарська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як байбак Тимко давав передбачення про погоду і коронавірус

Професор, доктор біологічних наук Віктор Токарський працював завідувачем кафедри зоології біологічного факультету ХНУ ім. Каразіна. Він займався охороною та збереженням природи українських степів, зокрема його зусиллями був створений Дворічанський національний природний парк.

Раніше KHARKIV Today писав, що 2 лютого в селищі Гайдари (Зміївський район), на біостанції ХНУ ім. Каразіна, пройшов традиційний захід, присвячений Дню Байбака. Головного українського синоптика, байбака Тимка III розбудили. Через похмуру погоду Тимко не побачив власну тінь. Це означає, що весна буде ранньою.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.