Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Батьки відмовляються від евакуації дітей з небезпечних сіл Харківської області

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
В адміністрації обіцяють евакуювати у безпечне місце усіх дітей.

Із Куп'янщини вдалося вивезти сім'ї із 220-ма неповнолітніми.

Родини з дітьми розселили у Харкові. Станом на 8 листопада у населених пунктах Куп'янського району, звідки оголошена примусова евакуація, залишалася 71 дитина. Більшість батьків погодилася евакуюватися разом із дітьми. Проте є батьки, які категорично відмовляються надавати згоду на евакуацію дітей. Крім того, деяких батьків не можуть розшукати, вони не виходять на зв'язок. Про це повідомив начальник Куп'янської районної військової адміністрації Андрій Канашевич в ефірі національного телемарафону.

"Є певна кількість батьків, які заявили про категоричність незгоди щодо виїзду. Є певна кількість родин, які наразі, на сьогодні, станом на зараз, випали зі зв'язку. Але ми в будь-якому разі знайдемо цей контакт, відновимо і проведемо необхідну роботу. Я хочу зазначити, що в будь-якому разі, як ситуація не складалася б, ми зробимо все, і ситуація ця завершиться тим, що жодна дитина у тих населених пунктах, де оголошена примусова евакуація, не залишиться. У будь-якому разі ці діти виїдуть у більш безпечні місця з батьками, опікунами, рідними, до рідних, і за потреби з місцями в гуртожитку у місті Харків, надамо всю необхідну допомогу, благодійні фонди підключаться, міжнародні організації, медична допомога, якщо буде потрібно, буде надана. Тобто весь комплекс заходів, які нами передбачені, які передбачені обласною військовою адміністрацією, будуть виконані", — сказав Канашевич.

За словами Андрія Канашевича, батьків, які надають відмови, будуть "стимулювати до виїзду". Для цього із ними працюватиме ювенальна превенція та служба у справах дітей. Начальник Куп'янської РВА запевнив: у населених пунктах, звідки оголошена примусова евакуація, дітей не залишиться, їх обов'язково евакуюють у безпечне місце.

"Головна наша задача на сьогоднішній день — позначити людям, батькам дітей, позначити ситуацію таким чином, що вони розуміли, що навіть те, що вони декларують категоричну відмову, це не означає, що служба у справах дітей або місцева влада відчепиться від них і спокійно буде за цим спостерігати. Безумовно, ми зробимо все, і робиться зараз все, для того, щоб дітей у цих населених пунктах не залишилося. Певні механізми є, ми їх відпрацювали ще у травні, коли була евакуація по Дворічанській і Петропавлівській громадах, ми так само там зустрічалися з тим, що люди відмовлялися, але проходило декілька днів, і всі погоджувалися", — розповів Канашевич.

Як писав KHARKIV Today, 28 жовтня Рада оборони Харківської області ухвалила рішення про примусову евакуацію з Куп'янської, Кіндрашівської та Курилівської громад Куп'янського району.

2 листопада це рішення підтримав Координаційний штаб із питань проведення обов'язкової евакуації населення в умовах воєнного стану Міністерства із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Згідно із рішенням, примусовій евакуації підлягають родини з дітьми, які залишилися у населених пунктах, розташованих у шести громадах Куп'янського району — Кіндрашівській, Куп'янській, Курилівській, Петропавлівській, Дворічанській та Вільхуватській: селах Кіндрашівка, Тищенківка, місті Куп'янськ, селищах Куп'янськ-Вузловий і Ківшарівка, селах Глушківка, Колісниківка, Курилівка, Новоосинове, Подоли.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.