Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Асфальт для доріг в Харківській області перевірять в лабораторії на колесах

Фото: Служба автодорог
Співробітники Служби автодоріг відбирають будматеріал для проби.

Служба автодоріг купила мобільну лабораторію наприкінці 2020 го року, в новому будівельному сезоні вона виїде на дороги.

Лабораторний модуль складається з двох приміщень: одне — для досліджень, друге — для обробки результатів. У ній можна перевіряти якість асфальтобетонних сумішей, бетону, щебеню, піску, бітуму та інших будівельних матеріалів.

Начальник лабораторії Олег Бовсуновський пообіцяв, що випробування будуть проводиться на всіх етапах будівництва доріг, щоб контролювати підрядників.

"На основі результатів досліджень Служба автодоріг прийме рішення: чи якісно підрядник виконав роботи, і чи будуть вони оплачуватися замовником. Якщо виявимо недоліки, то підрядник повинен буде усунути їх за власний рахунок", — розповів начальник лабораторії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто буде ремонтувати Об'їзну Харкова: чим відомі компанії

Лабораторія оснащена італійським, турецьким і американським устаткуванням. Модулі будуть стояти у Пісочинському підрозділі Служби автодоріг, до них провели електрику, водопровід і каналізацію. Зразки для лабораторії з усіх доріг будуть привозити на спеціальному автомобілі, який оснащений відсіком для відбору матеріалів і спеціальним лазерним устаткуванням, за допомогою якого будуть перевіряти рівність дороги.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.