Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Архітектура + міське господарство. Кабмін об'єднав два харківські університети

Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
Протест студентів і викладачів не дав результатів.

Чергове об'єднання університетів у Харкові. Кабмін дозволив приєднати Університет будівництва і архітектури до Університету міського господарства, незважаючи на протести студентів та викладачів.

Харківський Національний університет будівництва і архітектури припиняє своє існування, а його майно переходить до давнього суперника, Національного університету міського господарства.

Об'єднання поки що не йде

Міністри ухвалили рішення про об'єднання вишів на засіданні 24 листопада. Вони розглянули пропозицію Міністерства освіти і науки об'єднати два навчальні заклади та погодилися з нею. Питання на засіданні навіть не обговорювали, рішення ухвалили без дискусій.

Відтепер майно, права та обов'язки ХНУБА переходять до Університету міського господарства. Жоден студент постраждати не повинен. Згідно з рішенням уряду, всі студенту ХНУБА продовжать навчання на тих же спеціальностях та за тими самими джерелами фінансування (на бюджеті чи контракті).

решение
Рішення Кабміну

У Харківському Національному університеті міського господарства об'єднання наразі не коментують. Ректор вишу Володимир Бабаєв вважає, що поки що рано обговорювати технічні аспекти об'єднання.

"Поки є тільки рішення Кабміну. За ним має бути наказ міністра освіти і науки. І тільки після того, як ми отримаємо наказ, де буде написано, хто, де і чим займається, тоді ми і про це говоритимемо", — сказав KHARKIV Today ректор ХНУМГ.

"Усе вирішують кулуарно"

Процес об'єднання двох університетів із самого початку супроводжувався скандалами. На початку року Університет будівництва і архітектури потрапив у скрутне фінансове становище. Це було пов'язано з карантинами та відсутністю іноземних студентів. Розуміючи, що у Міністерстві освіти і науки налаштовані приєднувати маленькі небагаті виші до великих, співробітники університету виявили ініціативу та на науковій раді проголосували за приєднання до НТУ "ХПІ" — до 1930-х років це був один університет. У "ХПІ" погодилися і так само на вченій раді проголосували за те, щоб возз'єднатися з ХНУБА.

Це було у червні, а вже на початку вересня Рада ректорів Харківської області попросила МОН приєднати Університет будівництва і архітектури не до "ХПІ", а до Університету міського господарства. Голова Ради ректорів — ректор Університету міського господарства Володимир Бабаєв.

10 вересня студенти і викладачі вийшли на протест. Їх обурило те, що думки вчених рад двох університетів не врахували. Тоді викладачі та студенти написали звернення до Кабміну і парламенту, подали петицію Президентові України з проханням все ж приєднати їхній виш до "ХПІ". Отримали формальні відповіді: "питання на стадії розгляду".

Сьогоднішнє рішення Кабміну стало для учасників акцій протесту несподіванкою.

"Це для нас як сніг на голову. Ніхто з нас не бачив рішення Міністерства, на основі якого Кабмін ухвалив своє рішення. На жаль, більшу частину рішень у нас приймають кулуарно", — прокоментував ситуацію доцент кафедри основ архітектури ХНУБА Костянтин Бондаренко. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені, на вихід! Чому у харківських університетах звільняють викладачів

Поки що університет працює у звичному режимі. Наразі студенти навчаються віддалено, повернення до очної форми навчання заплановано на 29 листопада, але наказу ректора ще не було.

Як саме проходитиме об'єднання, поки що невідомо, тому що Міністерство освіти і науки так і не розробило механізм об'єднання університетів, хоча цей процес запущений давно.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.