Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Антимайданівця з Харкова звільнили від відповідальності за викрадення людини

Топаз. Фото: KHARKIV Today
У справі Топаза закінчився термін давності.

За такий злочин Кримінальний кодекс передбачає не більше п'яти років за ґратами.

У вівторок, 21 вересня, Дарницький райсуд Києва звільнив Ігната Кромського, відомого як Топаз, від кримінальної відповідальності, закривши справу про співучасть у викраденні людини за клопотанням захисника. Рішення ухвалив суддя Андрій Скуба. Про це повідомило Watchers Media.

Ігнату Кромському інкримінували співучасть у викраденні людини, вчинене з корисливих мотивів за попередньою змовою, з заподіянням викраденому фізичних страждань (ч.5 ст. 27, ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України). За такий злочин Кримінальний кодекс передбачає покарання у вигляді не більше п'яти років позбавлення волі.

"У цій справі йдеться про викрадення Владислава Іваненка, якого тітушки помилково прийняли за протестувальника. Іваненка викрали 21 січня 2014 року поблизу станції метро "Петрівка" (тепер "Почайна" ), вважаючи його активістом Майдану. Іваненка вивезли у ліс, катували і вимагали "зізнань" про джерела фінансування євромайдану. Згодом тітушки його відпустили. За версією слідства, Кромський був посібником групи тітушок, яка здійснювала викрадення, утримання і тортури Іваненка", — пояснили у виданні.

Суд пішов назустріч Кромському, звільнив його від кримінальної відповідальності та закрив справу.

"Суд постановив: звільнити Ігната Кромського від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності. Провадження стосовно нього закрити", — заявив суддя Скуба.

Ігнат Кромський був одним з організаторів штурму Харківської обласної державної адміністрації 1 березня 2014 року і брав участь у масових заворушеннях 14 березня на вулиці Римарській, під час яких загинули люди. Його затримали 28 березня 2014 року, але наступного дня Ленінський райсуд відпустив Топаза під цілодобовий домашній арешт. Вже 7 квітня 2014 року Ігнат Кромський зняв електронний браслет і втік. Наприкінці квітня його затримали у Донецькій області.

Пізніше Топаза визнали винним у скоєнні злочинів за ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 2 ст. 294 (масові заворушення), ч. 2 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) Кримінального кодексу України і засудили до восьми років за ґратами з конфіскацією. Однак він вийшов на свободу за законом Савченко (у вересні 2018 року).

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.