Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Аграріям із Харківської області дадуть енергокредити

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Обладнання на агропідприємствах працюватиме навіть під час блекаутів.

В Україні ухвалили рішення про надання пільгових кредитів за програмою "5-7-9% для закупівлі потужних генераторів та когенераційних установок для агропідприємств.

За допомогою устаткування елеватори зможуть працювати навіть під час блекаутів. Крім того, вже у липні буде скасований податок на когенераційні установки. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації після візиту до регіону виконуючого обов'язки міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Равлики під бомбами. Як почати бізнес у Харкові під час війни?

"Водночас зареєстрований проєкт, який передбачає з липня скасувати імпортну миту та ПДВ на когенераційні установки. Тобто, на 30% має цей процес здешевшати. Також варто нагадати, що від початку червня запущена програма з надання знижки в 30% на перевезення сільськогосподарської продукції з метою експорту як портів, так і західного кордону "Укрзалізницею". Території можливих бойових дій і активних бойових дій в реєстр включені", — розповів Висоцький.

Також аграріям надають субсидії на оброблювані угіддя площею до 120 гектарів. Субсидія поширюється на територію можливих бойових дій. За кожен гектар за такою програмою дають 8000 гривень. Міністерство аграрної політики хоче запустити третю хвилю прийому заявок та включити до програми підприємства, що не знаходяться на території активних бойових дій. Таким підприємствам планують надавати по 4000 гривень за кожен гектар землі, яка обробляється. Крім цього, сюди планують додати тваринницькі комплекси.

Як писав KHARKIV Today, Харківщина отримає 13 модульних котелень від Міжнародного комітету Червоного Хреста. Теплом будуть забезпечені 23 000 мешканців регіону.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.