Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

500 справ про військові злочини розслідують у Харківській області

Фото: Суспільне
Основна маса проваджень стосується злочинів, скоєних проти миру, людства та міжнародного правопорядку.

Підозри у скоєнні злочинів отримали четверо посадових осіб органів місцевого самоврядування.

З початку вторгнення російських окупантів на українську землю 24 лютого 2022 року розслідують майже 500 кримінальних проваджень. Більшість із них стосується злочинів, скоєних проти миру, безпеки людства і міжнародного правопорядку (ст.ст. 437,438, 441 КК України) та основ національної безпеки (ст.ст. 109, 110, 111, 113 КК України). Про це розповіли у пресслужбі прокуратури регіону.

"Особлива увага зосереджена на численних фактах грубого порушення міжнародного права, а саме обстрілах цивільних об'єктів. Завдяки зусиллям військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань вдалося захопити у полон значну кількість військовослужбовців країни-агресора. Вже допитано понад 30 полонених із застосуванням відеофіксації", — розповіли у прокуратурі.

Про підозру у скоєнні злочинів, пов'язаних із вторгненням Росії на територію України, повідомили 30 людей.

Повідомляється, що слідчі отримали докази щодо двох військовополонених: навідника та водія-заряджальника БМ-21 "Град". Вони сприяли обстрілам, через які зруйновано об'єкти критичної інфраструктури та житлові будинки у селищі Козача Лопань Харківського району. Підозрювані перебувають під вартою. Їхні свідчення дозволять притягнути до відповідальності й інших російських окупантів, причетних до військових злочинів, та їх керівництво, за злочинні накази.

"Прикладів злочинів проти миру та безпеки людства з боку агресора безліч. Обстріл снарядами невстановленого калібру по ХОДА призвів до загибелі 31 людини. Через бомбардування авіацією з Росії селища Яковлівка Харківського району зруйновано 45 будинків, постраждали 12 людей. Четверо з них померли — пояснили у прокуратурі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Гусарівці окупанти катували і спалили місцевих жителів

Також розслідуються чотири кримінальні справи щодо незаконної діяльності посадових осіб органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану.

Підозри отримали:

  • Куп'янський міський голова (за версією слідства він перейшов на бік країни-агресора та допомагав агресору у проведенні підривної діяльності проти України);
  • голова Південної міської територіальної громади (блокував видачу вогнепальної зброї представникам територіальної оборони);
  • депутат Солоніцевської селищної ради Харківського району від політичної партії "ОПЗЖ" (давав вказівки представникам молодіжного крила партії для підготовки вчинення насильницьких дій, які допоможуть встановити на території Харкова та області іншу владу);
  • депутат Ізюмської міської ради (він, за версією слідства, перейшов на бік ворога і збирав дані про громадян України, які надавали допомогу ЗСУ, брали участь у проведенні АТО/ООС, а також щодо представників правоохоронних органів, територіальної оборони та їхніх сімей).

Повідомляється, що правоохоронці продовжують виявляти осіб, які допомагають російським окупантам дані про місцезнаходження об'єктів критичної інфраструктури та місць дислокації ЗСУ. Про підозру вже повідомили 15 громадян України та одного громадянина Росії. Усі вони за рішенням суду перебувають у СІЗО.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.