Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

130 грамот міськради: у Харкові нагородили військових, комбата, єпископа ПЦУ і чиновників

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Грамоти призначені до свят та за вагомі внески.

Серед нагороджених — працівники міської ради, ДСНС, "Укрзалізниці", Червоного Хреста, університетів, представники церков, військові, волонтери.

17 листопада на сесії Харківської міської ради ухвалили рішення про нагородження харків'ян почесними грамотами. Про це повідомили у Харківській міськраді.

У списку осіб, рекомендованих до нагородження почесною грамотою, вказані 16 категорій із досягненнями, за які призначається нагорода.

Зокрема, за багаторічну сумлінну та плідну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Харкова та з нагоди ювілею нагородили директора департаменту освіти Харківської міськради Ольгу Деменко та заступника міського голови — директора департаменту економіки та комунального майна Харківської міськради Михайла Фатєєва.

Грамоти за високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків, мужність, відвагу й самовідданість, проявлені під час ліквідації наслідків військової агресії проти України, та з нагоди Дня рятівника отримали шестеро співробітників Держслужби України з надзвичайних ситуацій — Віктор Греса, Олександр Гуменчак, Сергій Молчанов, Сергій Приймачук, Олексій Примак, Олександр Ситников.

Серед представників церков та храмів почесною грамотою нагородили дванадцятьох. Грамоти призначені за багаторічну церковну діяльність, вагомий внесок у духовне відродження нації, утвердження миру в суспільстві, надання гуманітарної допомоги мешканцям Харкова під час воєнного стану. Їх отримали:

 • єпископ Василь Тучапець, керуючий Харківським екзархатом Української греко-католицької церкви;
 • єпископ Павло Гончарук, керуючий Харківсько-Запорізькою дієцізією Римсько-Католицької церкви;
 • єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, керуючий Харківською єпархією Православної церкви України;
 • митрополит Онуфрій, керуючий Харківською єпархією Української православної церкви;
 • Моше Москович, головний рабин Харкова і Харківської області;
 • отець Григорій, настоятель Собору Успіння Пресвятої Діви Марії Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької церкви;
 • пастор Кузьмич Валерій Васильович, старший пастор Християнської церкви "Спокута";
 • пастор Тищенко Андрій Георгійович, старший єпископ Українських християнських церков "Нове покоління";
 • протоієрей Кіт Михайло Григорович, секретар Харківської єпархії Української православної церкви;
 • протоієрей Козачков Петро Вікторович, настоятель Свято-Олександро-Невського храму Української православної церкви;
 • протоієрея Маринчака Віктора Андрійовича, настоятеля храму Святого Іоанна Богослова Української православної церкви;
 • Тер Вардан Адамян, настоятель храму "Сурб-Арутюн" Вірменської Апостольської церкви.

За багаторічну сумлінну та плідну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток освіти та науки Харкова та з нагоди Дня працівників освіти нагородили, зокрема ректора Української інженерно-педагогічної академії Олену Коваленко.

Двадцять один військовий отримав грамоти за сумлінне виконання службових обов'язків, високий професіоналізм, вагомий внесок у захист державного суверенітету і територіальної цілісності України в умовах воєнного стану та з нагоди Дня Збройних Сил України. Серед нагороджених — лейтенант, командир військової частини А7402 Олег Черкашин (відомий як Іспанець). Нагадаємо, саме його підрозділ (227 батальйон 127 бригади Сил тероборони) першим вийшов на кордон із РФ під час весняого контрнаступу. Це було в районі Тернової, але пізніше з тієї позиції довелося відступити. У вересні цей напрямок остаточно був звільнений від росіян.

Нагороди отримали ще 15 військових. Грамоти їм видали до Дня захисників і захисниць України, Дня ракетних військ та артилерії, Дня інженерних військ. Тридцять військових нагороджені до Дня Збройних сил України.

Також у списку нагороджених грамотами — керуюча готелем виробничого підрозділу станції Харків-Пасажирський Валерія Завацька, представники громадської організації "Я врятований", голова Харківської обласної організації Червоного Хреста України Костянтина Башкірова, співробітники Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди, директор департаменту бюджету і фінансів Харківської міськради Тетяна Таукешева, заступниця Ігоря Терехова Світлана Горбунова-Рубан.

Як писав KHARKIV Today, після відсторонення митрополита Ізюмського та Куп'янського Єлисея, який підтримував російських загарбників під час окупації міста Ізюм, тимчасово Ізюмську єпархію очолив митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій.

Простий текст

 • Не дозволено жодних HTML теґів.
 • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
 • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.