Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

25 червня, 2020 - 10:16

Іноземець помер на полі "Металіста", директор "швидкої" вважає, що врятувати було неможливо

У чоловіка зупинилося серце.

У чоловіка зупинилося серце.

24 червня ввечері на одному з футбольних полів "Металіста" помер 30-річний іноземець. Під час гри в футбол у нього зупинилося серце. На виклик приїжджали дві "швидкі". Про це повідомив KHARKIV Today директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Віктор Забашта.

"Через чотири хвилини була машина. Грали хлопці на платних полях, там їх повно в дитячій юнацькій школі. Грали, один впав, помер. Качали, вивели реанімацію туди. Зробили все, що могли. Причини я не знаю, розтин покаже. Швидше за все, зупинка серця. Але ми ж бачили його вже мертвим, тому не можу сказати так швидко від чого він помер. Йому 30 років, з Близького Сходу", — пояснив Забашта.

У соцмережах очевидці скаржилися на те, що перша "швидка" приїхала за викликом без дефібрилятора, друга — зі зламаним. Однак, за словами Забашти, апарати були справні. Їх не використовували тому, що на момент приїзду медиків у молодої людини сталася зупинка серця. Його намагалися реанімувати іншим шляхом.

"Дефібрилятори в кожній машині є, звичайно вони були справні. Звичайно у всіх є. Там була асистолія. Тому дефібриляцію не проводили по протоколу, її не можна проводити при асистолії. Була пряма лінія на кардіограмі, коли вони приїхали. Тобто дефібриляцію при цьому не проводять. Його качають, вводять адреналін, тобто це зовсім інші заходи. Якщо була б веретеноподібна кардіограма, тоді проводять дефібриляцію, а коли асистолія, там не проводиться вона", — сказав директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Він додав: дві "швидкі" приїхали не через несправність обладнання, а тому що надійшло кілька викликів.

"Я так розумію, що було багато викликів на це місце. Присутні не тільки фотографували і знімали ролики, але вони ще і нагнітали обстановку, кричали нам 103 викликати. Дуже часто на лінійні реанімаційні заходи лікарська бригада викликає реанімацію", — пояснив Забашта .

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.