Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

02 липня, 2020 - 10:50

Двох іноземців засудили до 10 років в'язниці за допомогу "ІДІЛу"

Жителі Північного Кавказу, Закавказзя і Центральної Азії приїжджали в Харківську область, звідки їх відправляли до Сирії та Іраку.

Зловмисники відправляли найманців до міжнародної терористичної організації "Ісламська держава".

Двох уродженців однієї з закавказьких країн засудили до 10 років і 3 місяців позбавлення волі за організацію каналу переправлення бойовиків-терористів з Харківської області до Сирії та Іраку. Про це повідомили в Службі безпеки України.

Слідчі встановили, що з 2013 по 2015 роки жителів Північного Кавказу, Закавказзя і Центральної Азії вербували і відправляли до Сирії та Іраку.

"Потім вони транзитом через Україну направляли їх у сирійсько-іракську зону для участі в бойових діях на стороні "ІДІЛ". Спільники також забезпечували їх фінансами, житлом і документами для виїзду", — відзначили в СБУ.

Координатори перебували в Туреччині і Сирії. Восени 2013 року організатори каналу переправлення профінансували терористичний акт в одній з країн Центральної Азії.

Під час обшуку у зловмисників знайшли символіку "ІДІЛ", гранати, вибухові речовини, електродетонатори, вогнепальну зброю, боєприпаси, бланки водійських прав, паспортів бойовиків, підроблені печатки, штампи, диски з фото бойовиків, банківські картки різних держав.

Двох іноземців визнали винними за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) і ч. 2 ст. 258-5 (фінансування тероризму) Кримінального кодексу України.

Як писав KHARKIV Today, в Харкові викрили групу послідовників австралійського терориста

У червні співробітники Служби безпеки України викрили неонацистський радикальний центр на чолі з громадянином Російської Федерації, який діяв в Києві і Харкові.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.