Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

19 березня, 2020 - 12:00

"Допоможіть купити апарат ШВЛ": харківський лікар просить допомоги у бізнесу

Уже два місяці в одному з відділень харківської лікарні №8, яка спеціалізується на хворобах серця, працює тільки один апарат штучної вентиляції легенів.

Лікар-кардіолог харківської лікарні №8 Тимофій Ткаченко звернувся до бізнесменів. Він просить не для себе, а для лікарні купити апарат для штучної вентиляції легенів.

Апарати штучної вентиляції легенів потрібні, щоб допомогти людям із хворобами серця, найчастіше вони похилого віку. Також апарати ШВЛ можуть допомогти хворим коронавірусом. Тимофій Ткаченко впевнений, що епідемія не обійде Україну стороною.

"Один апарат у нас залишився два місяці тому, вони ламаються, приходять в непридатність. Хворі надходять не в інфекційну лікарню, а до нас у відділення. Зазвичай, на 12 чоловік потрібно мінімум три таких апарати. "Швидка", забираючи хворого з дому з інфарктом і температурою або задишкою — везуть не в інфекційну лікарню з підозрою на коронавірус — їх везуть до нас. Відділення розраховане на 6 ліжок, за фактом 10-12 розміщується легко і часто так і є, 15 максимально.На сьогоднішній день у мене один робочий апарат ШВЛ — апарат, який допомагає надавати респіраторну підтримку, коли функція газообміну порушена. Решта поламані або не підлягають відновленню. Що це значить — якщо хворий з вірусом підключається до апарату  ШВЛ — а це мінімум тиждень вентиляції, то весь наступний тиждень я нікому не зможу надати допомогу. Зараз апарат зайнятий важким хворим. ... далі можна тільки прогнозувати, як це буде виглядати і кому приймати рішення, кому жити, а кому ні ", — пояснив KHARKIV Today кардіолог.

Ткаченко уточнив — хворі, які надходять в кардіологію, в основному, старше 60 років і крім хвороб серця, вони з більшою ймовірністю, ніж молодь, можуть захворіти коронавірусом. Лікарня просто не справиться з тією кількістю апаратів ШВЛ, які є на балансі.

За словами лікаря, апарат штучної вентиляції легенів, що був у вжитку,  коштує приблизно 200 тисяч гривень, новий — майже 500 тисяч гривень.

Ткаченко звертається до бізнесменів, у яких є можливість купити апарат ШВЛ для харківської лікарні №8. Якщо немає можливості купити апарат самостійно, це можуть зробити кілька людей, скинувшись грішми.

Для зв'язку з Тимофієм Ткаченком можна писати йому на сторінку в Фейсбук.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.