Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

24 вересня, 2020 - 10:19

До трьох харківських лікарень передали 16 апаратів ШВЛ

Апарати отримали доросла, дитяча "інфекціонки" і "чорнобильська" лікарня.

Апарати штучної вентиляції легенів купили за кошти обласного бюджету. Найближчим часом в Харківській ОДА пообіцяли закупити ще 20 апаратів.

24 вересня до трьох опорних лікарень Харківської області передали 16 апаратів штучної вентиляції легенів. 8 апаратів — дорослій "інфекціонці", 4 — дитячій "інфекціонці" і 4 — "чорнобильській" лікарні.

"Я прибув, для того щоб передати апарати ШВЛ, щоб все-таки жителі області побачили, що ми працюємо. Тому що дуже багато запитів надходить зараз про те, що робиться в зв'язку з таким серйозним поширенням коронавірусу, з антирекордами, які є. Ми передаємо, на мій погляд, велику партію — це 16 апаратів ШВЛ. Найближчим часом ми ще будемо закуповувати 20 ШВЛ-апаратів. Ви знаєте, для чого вони потрібні. Було б доречно, щоб кожне місце було забезпечено ШВЛ-апаратами", — сказав голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер.

За його словами, зараз закуповують апарати ШВЛ одного виробника, щоб лікарів легше було навчити роботі з ними.

"Ми закуповуємо зараз конкретно одну марку, щоб в експлуатації було лікарям легше. Окремо ми купували одну партію, після цього бізнес по одному, по два ще передавав апарати. Вони різних виробників і тут є певне напруження щодо навчання роботи на них. Тому ми будемо намагатися уніфікувати партії, щоб лікарям було легше на них працювати", — пояснив Кучер.

Зараз в реанімації "інфекціонки" знаходиться 11 хворих, всього в лікарні — 226 пацієнтів з коронавірусом. За словами директора лікарні Павла Нартова, відділення зараз не так завантажені, як це було раніше.

"Дякуємо за допомогу нам, тому що апарати ШВЛ саме зараз необхідні нам, щоб хворим з тяжким перебігом коронавірусної інфекції допомагати. 16 вересня змінився маршрут пацієнтів. Ми вже за планом беремо хворих. Не кожного дня, як раніше було, а через певну кількість днів. Кількість хворих значно зменшилася. У нас є можливість виписувати цих хворих. На даний момент у нас перебуває на лікуванні 226 хворих. А були такі часи, коли 300 було. Розвантаження є і воно суттєве. Ці апарати підуть в роботу, але потрібно працювати анестезіологам. Ми плануємо встановити ці апарати, у нас відкриється зараз палата інфекційної терапії на базі другого відділення. Це 10 кисневих місць. Ми плануємо, щоб важкі хворі були в цьому відділенні. Тому що у нас є важкі хворі, які перебувають в інших відділеннях, там стоять такі ж апарати ШВЛ. Але вони повинні бути в одному місці, потрібно, щоб хворим надавали кваліфіковану допомогу анестезіологи.

Нове ковідне відділення на 20 ліжок планують відкрити на п'ятому поверсі лікарні. Однак термінів поки не називають, для початку чекають рішення сесії облради про виділення коштів.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.