Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

До обласної лікарні не везуть хворих коронавірусом: "швидкій" не дали команду

Фото: KHARKIV Today / Сергей Козлов
Лікарі готові надавати допомогу, але хворих немає.

Другий день офтальмологічний корпус обласної лікарні відкрито для прийому хворих коронавірусом. Для того, щоб приймати таких пацієнтів, відділення ремонтували більше двох місяців і витратили на це шість мільйонів гривень.

2 грудня у відділенні, розрахованому на 60 місць, немає жодного пацієнта. "Швидкі" не везуть туди хворих з COVID-19.

"З 1 грудня ми готові приймати пацієнтів. Штаб укомплектований весь. Настрій бойовий. Пандемія триває вже більше року, тому, всі навчені, всі готові, укомплектовані всім. Чекаємо пацієнтів. Поки нікого ще не було, "швидкі" не привозять, пацієнтів немає", — розповів тимчасово виконуючий обов'язки завідувача відділення допомоги пацієнтам з коронавірусом Михайло Гладков.

У той же час анестезіолог Микита Калашников, який працює в цьому відділенні, сказав нам, що пацієнти є, але їх кількість не назвав.

"Поки все в процесі, пацієнти є, небагато, але є. Відучора, як годиться, годині о дев'ятій почали приймати. Таких, кому потрібен кисень, немає", — уточнив Микита Калашников.

За словами директора Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Віктора Забашти, команду везти до цього відділення пацієнтів з коронавірусом не дав департамент охорони здоров'я Харківської ОДА.

"Поки немає команди везти в офтальмологічне відділення від керівництва. Буде команда — повеземо", — пояснив він.

Заступник голови департаменту охорони здоров'я Харківської ОДА Геннадій Бондарчук не відповів на наш телефонний дзвінок. Не взяв трубку і заступник голови Харківської ОДА Тарас Пастух.

Обіцяла прокоментувати ситуацію пізніше перший заступник голови Харківської ОДА Тетяна Єгорова-Луценко, але потім перестала відповідати на телефонні дзвінки.

Нагадаємо, для прийому хворих коронавірусом підготовлено  другий поверх офтальмологічного корпусу. Триває ремонт на інших поверхах, теоретично, після нього там зможуть приймати до 200 пацієнтів. Допомагати доставляти тих, хто не може сам піднятися на другий поверх, будуть рятувальники

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.