Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

26 жовтня, 2020 - 12:08

Черга до Харківського виборчкому: непритомність, сотні людей і численні помилки в протоколах

До одинадцятої години 26 жовтня в міській виборчій комісії прийняли майже 200 протоколів з 605.

До одинадцятої години 26 жовтня в міській виборчій комісії прийняли майже 200 протоколів з 605.

Черга в будівлі Палацу культури Основ'янського району утворилася з раннього ранку. Члени дільничних виборчих комісій з бюлетенями в мішках і протоколами потягнулися сюди вервечкою з п'ятої години ранку. До 11:00 в будівлі і біля неї, за різними підрахунками, було від 300 до 500 осіб. Втомлені, часто — з опущеними масками на обличчях, вони не бажають розмовляти. Кому пощастило, зайняли сидячі місця, іншим доводиться стояти — робочий день у них триває вже 27 годин. Багато додому потраплять не скоро. Причина — величезна кількість помилок в протоколах. Це документ суворої звітності, в якому не може бути виправлень. Всі дані з протоколів з мокрою печаткою вносять до загальної системи, вона підраховує і якщо все збігається, значить, правильно заповнили. Якщо не збігається, комісія їде перераховувати, переписувати, переоформляти протокол.

"О 06:20 я приїхала сюди, деякі з п'ятої ранку. Години через дві, думаю, здамо. Я перший раз тут і, сподіваюся, останній. Зараз коронавірус, таке стовпотворіння. Невже не можна було по інтернету надіслати ці протоколи, їх перевірити, потім призначити чергу онлайн і нехай би ми тиждень приїжджали і не чекали нікого? Я допускаю півгодини, 40 хвилин, але такого ... я в шоці", — повідомила KHARKIV Today член виборчої комісіі в Холодногірському районі Лілія.

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today

З сьомої ранку в черзі член комісії Вадим (172 дільниця у лікарні "швидкої").

"Все зробили і сюди приїхали. Наскільки я розумію, то черга до вечора, в середньому 20 хвилин на кожну комісію, а переді мною комісій 100", — розповів чоловік.

Член виборчої комісії на Олексіївці Олександр каже, що довго рахували бюлетені на дільниці.

"Ми о 10 ранку приїхали, незрозуміло, які ми в черзі. У нас велика дільниця: поки порахуєш, поки запакуєш — це тривалий процес. Навіть гадки не маємо, коли це закінчиться", — розповів член комісії.

Об 11:00 біля міської ТВК стався інцидент: коли голова комісії Ольга Мозгова давала офіційний коментар журналістам, буквально на неї впав чоловік, який стояв поруч, член 238 комісії. Йому стало зле. Не виключено, що у чоловіка стався епілептичний напад. Йому надали допомогу на місці, приїхала "швидка" допомога.

Ольга Мозгова повідомила, що з ранку в міській ТВК прийняли документи у 200 комісій, але практично половина поїхала назад.

"Ми прийняли більше 200 комісій, але половина пішла на уточнення. Люди приїжджають з бог знає як заповненими протоколами, коректорами виправляють, норми не виконують", — сказала KHARKIV Today Мозгова.

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today

 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.