Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

24 листопада, 2020 - 12:40

Банк проти парку Горького: комунальники хочуть експертизу боргу в чверть мільярда гривень

Наступне засідання призначили на 30 листопада.

Представники парку Горького вимагають проведення експертизи з розрахунку боргу.

У вівторок, 24 листопада, в Господарському суді Харківської області пройшло підготовче засідання за позовом "Акціонерного комерційного промислового інвестиційного банку" до КП "Харківський метрополітен" і КП "Центральний парк культури та відпочинку ім. Горького" про стягнення заборгованості. Журналістів на слухання не пустили, що пов'язано з карантинними обмеженнями, тому вони очікували результатів слухань у коридорі суду.

На засіданні, яке почалося приблизно о 11:00, були присутні представники банку і парку Горького. Представників метрополітену на засіданні не було.

Приблизно через годину сторони покинули зал засідань. Представник парку Горького не став ніяк коментувати підсумки засідання. У свою чергу, представник банку — Сергій Денисенко — повідомив KHARKIV Today, що сторона парку подала зустрічний позов, тому на його ознайомлення дали час до 30 листопада.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На охорону в парку Горького витратять 15 мільйонів гривень

"Стосовно цього засідання. Це підготовче засідання було. По-перше, продовжили за клопотанням метрополітену на 30 днів термін підготовчого засідання, до 28 грудня. Наступне засідання призначили на 30 листопада. Поданий зустрічний позов метрополітену на визнання поруки припиненою і основне клопотання парку про призначення експертизи з розрахунку боргу. Вони вважають, що необхідно перевірити. Щоб експерт сказав про те, правильно був зроблений розрахунок боргу чи неправильно. Це не незгода з сумою — якби вони були не згодні з сумою заборгованості, вони б сказали, де було пораховано неправильно . Вони ж просто затягують процес", — зазначив юрист.

а
Сергій Денисенко. Фото: KHARKIV Today / Богдан Затула

KHARKIV Today раніше писав про те, що 10 вересня "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" подав до Господарського суду Харківської області позов щодо Центрального парку культури і відпочинку ім. М. Горького і Харківського метрополітену про стягнення з них на користь банку заборгованості за кредитним договором про відкриття мультивалютної невідновлювальної кредитної лінії від 2011 року в розмірі 6 560 797,62 євро і 52 768 160,49 гривні.

Йдеться про кредит, який міська влада взяла на реконструкцію парку Горького. Сума кредиту склала 20 мільйонів євро — частину отримали в гривнях, частину — в євро. Харківський метрополітен став майновим поручителем. Крім нього, під заставу було віддано інші приміщення. Кредит планували виплатити за чотири роки, проте весь цей час парк платив тільки відсотки, а тіло кредиту — ні.

    Простий текст

    • No HTML tags allowed.
    • Lines and paragraphs break automatically.
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.