Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

26 вересня, 2020 - 08:23

АН-26 бортовий номер 76: що відомо про літак, який розбився в Харківській області

Цьому борту ВСУ було 43 роки.

Літак було виготовлено 1977 року, в 2020-му році йому обіцяли "продовжити життя" на КБ Антонова.

Військово-транспортний літак АН-26Ш був розроблений в КБ ім. Антонова, випускався на Київському авіазаводі в 1969-1986 роках. Знаходиться на озброєнні ВПС України. Було виготовлено 1403 борти. Призначені для первинної підготовки штурманів. Екіпаж, як правило, 6 осіб, пасажиромісткість — до 38 осіб.

АН-26 (бортовий номер 76) входив до складу навчальної авіаційної бригади Харківського національного університету ВС ім. Івана Кожедуба. Літак був зроблений в серпні 1977 року. Влітку 2020 року ЗСУ оголосили тендер на ремонт бортів, в тому числі цього, АН-26 (бортовий номер 76, заводський номер 5608). Відповідно до тендерної документації, ремонт повинен був завершитися до кінця листопада. Але чи був зроблений — невідомо.

На місці катастрофи заступник начальника Університету полковник Коваленко повідомив, що навчальний літак АН-26 здійснював планові нічні польоти для підготовки штурманів. За його словами, інженерно-технічний склад обов'язково перевіряє всі літаки перед польотами.

1

Що сталося увечері 25 вересня, має встановити слідство. За попередньою інформацією, на борту перебували курсанти 2-4 курсу ХУПС і екіпаж, всього 28 чоловік. Літак заходив на посадкову смугу Чугуївського аеродрому, але не дотягнув кілька кілометрів. Є інформація, що відмовив один із двигунів. В результаті аварії загинули щонайменше 22 людини, двоє у важкому стані були відправлені до Харкова, доля чотирьох постраждалих невідома.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.