Як Росія і бойовики можуть зірвати обмін полоненими
11 січня президент РФ Володимир Путін зустрівся зі спецпредставником України у Тристоронньої контактній групі Віктором Медведчуком. За інформацією прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова, під час зустрічі йшлося про другий етап обміну полоненими між Києвом і самопроголошеними "ЛДНР".
Другий етап обміну полоненими, швидше за все, відбудеться. Однак є загроза провокацій з боку Росії і самопроголошених "республік", щоб зірвати процес і показати Заходу, що Україна ніби не виконує мінські угоди.
Напередодні ГІ "Права справа" оприлюднила інформацію, що поблизу населеного пункту Луганське і населеного пункту Щастя, на стороні, яку контролюють бойовики, спостерігається концентрація диверсійно-розвідувальних груп. Під виглядом начебто українських диверсійно-розвідувальних груп, бойовики готують провокацію проти цивільного населення, аби звинуватити українську сторону у порушенні Мінських домовленостей.
Примітно, що на брифінгу в окупованому Луганську в. о. начальника управління «народної міліції ЛНР» полковник Філіпоненко повідомив, що напередодні переговорів у Мінську ЗСУ начебто планують провокаційні обстріли об’єктів цивільної інфраструктури на території тимчасово окупованих районів Луганської області.
За словами Філімоненка, підрозділам 54-ї окремої механізованої бригади ЗСУ, що дислокуються в районі населеного пункту Новолуганське віддані розпорядження провести обстріли районів населених пунктів Логвинове, Лозове і Калинівка. Обстріл будуть проводитися із застосуванням артилерії і мінометів.
Нещодавно аналітичним відділом громадської ініціативи "Права справа" було оприлюднено інформацію, що в окупованому Луганську відбулася нарада у "міністерстві державної безпеки ЛНР", на якій порушували питання про збільшення кількості заручників за рахунок цивільного населення.
30 грудня 2016 року бойовики змушені були підтвердити інформацію ГІ "Права справа", оприлюднивши інформацію про проведення так званої координаційної наради з керівниками силових структур, міністерств і відомств самопроголошеної "ЛНР". "На засіданні обговорювалися питання протидії підривній діяльності українських спецслужб на території республіки, з постановкою завдань по її нейтралізації, а також питання протидії тероризму і диверсійної діяльності противника. У підсумку розроблений ряд пропозицій щодо вирішення даних питань", - йшлося у повідомленні.
Про перші підсумки "практичної діяльності" силових структур бойовиків у питаннях "протидії терроризму" можна судити з повідомлень прес-служби "МДБ ЛНР" про затримання в окупованому Луганську співробітників гуманітарної організації ACF (Рух проти голоду). Співробітниками "МДБ ЛНР" висунуто звинувачення затриманим у начебто співпраці з українськими спецслужбами. Спікер "МГБ ЛНР" Євгенія Любенко заявила, що співробітники організації працювали в Луганську під виглядом підприємства "Народна взаємодопомога".
https://www.youtube.com/watch?v=74SjgXaECfc
Показово, що протягом останніх тижнів значно збільшилася кількість випадків незаконних затримань співробітниками "спеціальних служб" самопроголошених республік місцевих жителів за обвинуваченням у співпраці з українськими спецслужбами і ЗСУ.
Наразі в полоні бойовиків ОРДЛО перебуває більш як 100 українських заручників. Ця цифра зростає за рахунок цивільного населення. За інформацією голови Служби безпеки України Василя Грицака, яку він озвучив на нараді у президента України, кількість українських заручників вже становить 170 осіб. До того ж раніше повідомляли, що бойовики утримують 158 осіб.
Варто зазначити, що бойовики штучно збільшують кількість заручників із метою тиску на українську владу.
Оригінал: Дмитро Снєгирьов/Facebook