Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

20 січня, 2021 - 20:22

Жителі Харківської області не готові робити щеплення від коронавірусу

Українці не хочуть робити щеплення не тільки платною, але і безкоштовною вакциною.

Більшість опитаних респондентів зі Сходу виявилися не готовими до вакцинації. В цілому в країні більш 50% жителів проти щеплень, навіть безкоштовних.

Соціологічна група "Рейтинг" з 14 по 16 січня 2021 року провела опитування серед українців про підтримку вакцинації. Більшість опитаних жителів Сходу (в тому числі Харківська область) висловили неготовність робити щеплення вакциною.

Всього в опитуванні брали участь 1600 респондентів віком від 18 років і старше. Це — жителі Заходу, Центру, Сходу і Півдня. Похибка становить не більше 2,4%.

Респондентам запропонували відповісти на питання, чи готові вони зробити щеплення від коронавірусу, якщо така буде і її можна буде знайти в аптеках. 53% опитаних жителів Сходу заявили, що не готові до вакцинації. Погодились на щеплення 40%, ще 7% не змогли відповісти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні хочуть видавати COVID-паспорти

Рівно такий же відсоток опитаних жителів Центру і Заходу України висловив свою готовність до вакцинації (40%), однак більшість відповіла "швидше ні" (по 55%).

Меншу готовність до щеплень показали жителі Півдня — 36%. Не хочуть робити щеплення там 59%.

Умова безкоштовної вакцинації на жителів Сходу вплинула, але незначно. Чи підуть вакцинуватися, якщо це буде безкоштовно, "так" відповіли 46% опитаних зі Сходу. Але більшість відмовилися  робити щеплення — 48%. Не змогли відповісти 6%.

Найбільша готовність виявилася до безкоштовної вакцинації на Заході — 49% "за" (проти — 48%), найменша — на Півдні і склала 38%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Лекхім" отримав замовлення на вакцину від коронавірусу без проведення аукціону

В цілому по країні більшість українців не готові до вакцинації — 56% (готові лише 39%). Навіть за умови безкоштовної вакцинації більшість опитаних не піде на це — 52% (готовність висловили 43%).

"Підтримка безкоштовної вакцинації в динаміці впала (в листопаді її підтримували 55%). Зате кількість тих, хто готовий робити щеплення платною вакциною, дещо зросла. Противників вакцинації відносно більше серед представників середньої вікової групи (30-49 років), жінок, жителів маленьких міст і тих, хто боїться захворіти", — відзначили в "Рейтингу".

Опитування показало, що більшість респондентів часто цікавляться новинами про коронавірус, в основному це — люди старших вікових груп і підтримують зимовий локдаун. Українці стали менше боятися захворіти COVID-19, 80% вважають, що не хворіли коронавірусом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Лондоні визначать штам коронавірусу, який виявили у пацієнтів з Харківської області

Як писав KHARKIV Today, 22 грудня оперативний штаб Міністерства охорони здоров'я України затвердив план імунізації населення від коронавірусу. Вакцинувати будуть в чотири етапи: перший — з січня по квітень 2021 року, другий — з квітня по червень 2021 року, третій — з червня по вересень 2021 року і четвертий — з вересня 2021 року по березень 2022. Подивитися категорії жителів, яких будуть вакцинувати під час кожного з чотирьох етапів, можна тут.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.