Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

27 жовтня, 2020 - 12:15

За газ доведеться платити більше

Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
газ. Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
Старт опалювального сезону збільшив попит на "блакитне" паливо і, як наслідок, ціну на нього.

Вартість газу почала зростати з липня і продовжить підвищуватися в листопаді-грудні.

У жовтні 2020 оптова ціна на природний газ для виробників теплової енергії, яким НАК "Нафтогаз України" поставляє газ в рамках спеціальних обов'язків (ПСО), становить 5 тисяч 374 гривні 10 копійок за тисячу кубічних метрів (без урахування ПДВ і витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами). Про це повідомили на сайті "Нафтогазу".

"Ціна газу для виробників тепла розраховується відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 19 жовтня 2018 року № 867, з урахуванням змін котирувань (цін) на європейських газових хабах. За період, який використовується для розрахунків, котирування на природний газ в Європі виросло порівняно з вересневими цінами на 26% через підвищення попиту. Однак, завдяки значним запасам в підземних сховищах газу в Україні, ціна газу для виробників тепла в жовтні виросла в порівнянні з минулим місяцем на 24% ", — розповіли в компанії.

Відзначимо, ціна на газ для виробників теплової енергії у вересні становила 4 тисячі 320 гривень за тисячу кубічних кубометрів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тарифи на "комуналку" буде встановлювати місцева влада

Як писав KHARKIV Today, жителів Харкова і області просять розрахуватися за газ. Більше півмільйона гривень від загального боргу за газ в 2 мільярди 205 млн гривень — поточна заборгованість.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.