Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

18 січня, 2021 - 16:10

"Укрзалізниця" анонсувала потяг, який довезе з Києва до Харкова за дві години

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Потяги їздитимуть зі швидкістю 350 кілометрів за годину.

Щоб запустити такі потяги, потрібен інвестор.

"Укрзалізниця" хоче запустити потяги, які будуть їздити зі швидкістю 300 - 350 кілометрів за годину. Йдеться про сполучення: Київ — Харків, Київ — Львів, Київ — Одеса. Про це повідомляє пресслужба компанії.

В "Укрзалізниці" кажуть, що для впровадження такого швидкісного руху поїздів потрібен інвестор.

"Для цього нам потрібні інвестиції, самі ми цей проєкт не подолаємо, тому потрібен інвестор, який зацікавлений в концесійному підході", — розповів голова правління АТ Володимир Жмак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківська область стала найбільшим боржником "Укрзалізниці" за перевезення пільговиків

За його словами, цей "амбіційний проєкт" зараз обговорюється і вже є зацікавлені учасники.

У компанії пояснюють, що "концесія — це єдиний інструмент, який дозволить залучити міжнародного фінансового гравця для реалізації проєкту швидкісного руху поїздів". Першим кроком в цьому проєкті повинна стати концесія вокзалів.

"Для пасажирів і для "Укрзалізниці" на вокзалі потрібна колія, зал очікування і два офіси для продажу квитків. Все інше буде торговим центром. Ми хочемо зробити вокзали за європейським зразком, коли до 60% відвідувачів вокзалів не є пасажирами, а приходять туди як до торгового центру", — розповів Володимир Жмак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків'яни можуть купити квитки на потяги за допомогою чат-бота

Нагадаємо, зараз максимальна швидкість, яку розвивають швидкісні потяги "Інтерсіті +" — 160 кілометрів за годину. Понад 500 кілометрів з Києва до Харкова поїзд долає за 4 години 47 хвилин. Після запуску поїздів, які будуть їхати зі швидкістю 300 - 350 кілометрів за годину, цю відстань можна буде здолати удвічі швидше.

Раніше KHARKIV Today писав, що інвестора для Південного вокзалу в Харкові  хочуть знайти протягом  трьох роківа. Він потрапив до переліку пріоритетних для держави інвестиційних проєктів на 2020-2023 роки.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.