Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Зеленський призначив нового керівника Нацгвардії

Фото: НГУ.
Бойовий офіцер і Герой України Олександр Півненко від початку повномасштабної війни захищав Харківщину.

Про нового керманича НГУ президент України повідомив у Львові після повернення з Туреччини разом із командирами "Азова".

Виступаючи перед особовим складом, Володимир Зеленський наголосив, що полковник Олександр Півненко — це потужний воїн Національної гвардії України, який відзначився в боях проти російських окупантів, зокрема в боях за Бахмут на Донеччині.

"Серед нас зараз є Герой України Олександр Півненко, потужний воїн Нацгвардії, бойовий офіцер, відзначився в боях проти російських окупантів, зокрема, в боях за Бахмут. Я призначив Героя України Олександра Півненка Командувачем Національної гвардії України", — сказав Володимир Зеленський.

Нагадаємо, до цього призначення від 24 березня Олександр Півненко очолював Східне теріторіальне управління Нацгвардії.

Полковнику Олександру Півненко 37 років. Він був комбригом 3-ї бригади оперативного призначення НГУ, яка під час тримісячної ротації у Бахмуті показала високі бойові результати, успішну організацію оборони, вдале застосування новітньої тактики дій та різноманітних інновацій.

Олександр Півнено брав участь в обороні Харкова, звільнення його передмість (зокрема селища Кутузівка, сіл Мала Рогань і Циркуни Харківського району) та утримання позицій поблизу м. Торецьк Бахмутського району Донецької області. У ході боїв воїни його бригади знищили значну кількість живої сили та військової техніки противника, зокрема чотири танки на об’їзній дорозі під Харковом в перший день повномасштабної агресії та літак СУ-25, пілота якого затримали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Герой України розповів, як харківські спецпризначенці підбили літак Пригожина

24 березня 2023 року Президент України вручив комбригу звання Герой України.

Олександр Півненко в армії понад 19 років, його батько був військовим. Із 2018 року служив в окремому загоні спецпризначення Східного ТУ НГУ. Свого часу став відомий, виконавши вправу на прес 1756 разів без перепочинку протягом години, брав участь у марафонах, стрибав із парашутом, займався міським альпінізмом, атлетикою, єдиноборствами. Дуже вимогливий до підлеглих, але одночасно, говорять гвардійці, емпатичний.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.