Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

21 квітня, 2021 - 11:49

Зеленський підписав указ: резервістів можуть призивати без оголошення мобілізації

Президент підписав відповідний закон.

В Україні запровадили новий вид військової служби — військова служба за призовом осіб з числа резервістів в особливий період. Призивати резервістів можуть через стрімко наростаючу військову агресію.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про призов на військову службу резервістів в особливий період, оголошення мобілізації для цього не потрібно. Про це повідомили в Офісі президента.

"Це дасть можливість оперативно доукомплектувати резервістами військові частини всіх сил оборони держави, чим суттєво підвищить їх боєготовність під час військової агресії, яка стрімко наростає, а також швидко збільшити бойовий потенціал сил оборони і вчасно реагувати на раптові загрози національній безпеці", — пояснили в Офісі президента.

Зокрема, в особливий період на військову службу призвуть військових, які укладали контракти про проходження служби у військовому резерві та / або зараховані до військового оперативного резерву. Рішення про призов приймає Верховний головнокомандувач Збройних сил України.

У рішенні будуть вказані категорії резервістів, завдання, обсяги, терміни і порядок проведення призову. Для резервістів будуть діяти ті ж трудові, соціально-правові та освітні гарантії, які діють для мобілізованих. Наприклад, їм допомагатимуть у працевлаштуванні упродовж півроку після завершення служби.

На базі військкоматів створять територіальні центри комплектування та соціальної підтримки резервістів, військовий облік резервістів будуть вести за допомогою автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Оберіг" (Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів).

За ухилення від призову в особливий період, а також від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів передбачена кримінальна відповідальність — від трьох до п'яти років позбавлення волі.

Як писав KHARKIV Today, через російську техніку на кордоні харківські ветерани АТО проводять навчання.

17 квітня почалися навчання територіальної оборони, в яких беруть участь ветерани АТО. Про готовність взяти в руки зброю і стати на захист країни також заявили в харківському "Азові". До того ж, Служба безпеки України почала антитерористичні навчання  в Харківській області, особливу увагу приділяють прикордонним районам. Під час навчань у жителів області перевіряють документи і транспорт.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.