Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Військкомати можуть вручати повістки незалежно від місця обліку

Фото: KHARKIV Today.
Кабмін додав зміни до постанови.

Під час мобілізації центрам комплектування дозволено вручати повістки незалежно від місця перебування військовозобов'язаних на військовому обліку.

Кабінет міністрів України ухвалив постанову "Про внесення змін до положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки". Положення було затверджено постановою №154 від 23 лютого 2022 року. Відповідна постанова №318 опублікована на урядовому порталі.

Зміни внесені в 11-й абзац дев'ятого пункту положення про терцентри комплектування. Тепер цей абзац викладений так:

"Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки здійснюють заходи оповіщення та призову громадян (крім військовозобов'язаних та резервістів СБУ та Служби зовнішньої розвідки): на військову службу за призовом осіб офіцерського складу; на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (зарахованих до військового оперативного резерву); на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (незалежно від місця їх перебування на військовому обліку)".

Також у новій постанові сказано, що з положення виключають 16-й абзац 10-го пункту. У цьому абзаці було сказано про те, що територіальні центри комплектування Криму, областей, міст Київ та Севастополь беруть участь у підготовці й виконанні завдань терборони у відповідній зоні територіальної оборони.

Виключений ще один абзац — 17 (пункт 11). У ньому йдеться про те, що районні центри комплектування беруть участь у підготовці та виконанні завдань територіальної оборони у відповідному районі територіальної оборони.

Кабмін також доповнив новим абзацом пункт 14 після 13-го абзацу. У новій редакції пункт прописаний так:

"Керівник територіального центру комплектування в Автономній республіці Крим, містах Київ та Севастополь відповідає за здійснення заходів оповіщення та призову громадян на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (зарахованих до військового оперативного резерву) та на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, відповідно до порядку мобілізаційного розгортання, визначеного Міноборони та Генеральним штабом Збройних Сил, а також на військову службу за призовом осіб офіцерського складу".

У постанові сказано, що тепер абзац 14-й вважається абзацом 15-м.

Як писав KHARKIV Today, у Мінцифри відповіли харківському військовому комісару щодо повісток у "Дії". Там пояснили, що інформація про військовозобов'язаних сьогодні зберігається в автоматизованій інформаційно-телекомунікаційній системі "Оберіг", яка є проєктом Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів, що належить Міністерству оборони України. "Дія" не є реєстром, тому повісток у ній не буде.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.