Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Відтепер харків’яни можуть отримати до пів мільйона гривень на ремонт житла

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови про надання компенсації.

Сума компенсації залежатиме від категорії ремонту.

Із 15 вересня в Україні збільшили розмір компенсації за ремонт житла, пошкодженого через війну, яку надають за державною програмою "єВідновлення". Відтепер максимальна сума за ремонт у багатоповерховому будинку становить 350 000 гривень, на ремонтні роботи у приватному будинку можуть виплатити до 500 000 гривень. Про це повідомили у Харківській міській раді.

Зазначимо, при ремонті у квартирі та граничній сумі компенсації 350 000 гривень надаватимуть 200 000 гривень на будівельні матеріали та 150 000 — на будівельні роботи. По приватних будинках 350 000 гривень передбачені на матеріали і 150 000 гривень — на будівельні роботи.

Ремонтні роботи, які потрібно зробити, аби відновити пошкоджене майно, у залежності від розрахованого у чек-листі розміру компенсації, поділяють на категорії — "А" і "Б". На категорію "А" передбачена компенсація не більше ніж 200 000 гривень. У категорії "Б" надають таку суму:

  • від 200 000 до 350 000 гривень — на ремонт квартир або житлових приміщень у багатоквартирному будинку, якщо місця загального користування не є пошкодженими,
  • від 200 000 до 500 000 гривень. Сюди входять одноквартирні будинки: відокремлені житлові будинки садибного типу, зблоковані будинки з окремими квартирами та власним входом із вулиці, котеджі, одноквартирні будинки підвищеної комфортності, дачні та садові будинки.

Нагадаємо, програма "єВідновлення" стартувала у застосунку "Дія" 10 травня. На першому етапі компенсацію надавали лише людям, у яких під час війни були пошкоджені будинки або квартири. Максимальна сума, яку можна отримати за пошкоджене майно, становила 200 000 гривень.

Другий етап реалізації програми "єВідновлення" розпочався в Україні 2 серпня. Відтепер власники знищеного через війну житла змогли подавати заявку на отримання компенсації для купівлі квартири або будинку. 

Як писав KHARKIV Today, жителі Харкова подали найбільше заяв в Україні на компенсацію пошкодженого житла. Харків'янам уже виплатили 47 мільйонів гривень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.